Yeniay Yengeç Burcunda: 10 Temmuz

Bu hafta gökyüzü yoğundu, haliyle bizleri de sert etkiledi. 10 Temmuz Cumartesi günü sabah saatlerinde Yengeç burcunun 18 derecesinde Yeniay meydana gelecektir. Ev, aile, yuva, yaşam alanı, beslenme, temel ihtiyaçlar, duygusal konular, gayrimenkuller; diğer taraftan kolektif anlamda ulusal temaları, kadınlar, çocuklar, denizler veya su ile ilgili durumlar, emlak, otelcilik, yiyecek içecekle alakalı sektörler Yengeç Yeniayının başlıca konularından olacaktır. Haritalarımızda Yengeç burcunun düştüğü hayat alanlarında yenileneceğimiz, yeni tohumlar ve niyetler atacağımız, kararlar alacağımız zamana işaret ediyor. Örneğin yaşam alanınızı değiştirme kararı alabilir, tadilat veya yeniden dekore etmeyi düşünebilirsiniz. Yengeç sadece etrafını, çevreyi değil kendi duygusal ihtiyaçlarını da beslemek demektir. Bu sebeple ait olma ve güvenme ihtiyacımız yüksek olacaktır. Biraz içe dönem vaktidir bu Yeniay. Duygusal anlamda güvende miyim, huzurlu muyum; ihtiyacım karşılanıyor mu; ait olduğum yerde miyim diye kendimize sorabiliriz.

Bize güven vermeyen bağlar, sorumluluklar, hem duygusal hem fiziksel anlamda bizi beslemeyen konularla ilgili dönüşüm isteği hissedebiliriz çünkü Yeniay Plüton’a karşıt durmaktadır. Duyguları baskılama, üzerimizde baskı ve korku hissetme, yer yer güç çekişmelerine girme ve sabırsız davranma gibi enerjiler de hâkim olacaktır. Kötümser duygulardan – kin, nefret, öfke –uzak duralım. Zira bu zıt açıyı olumlu yönde düşünürsek değişim ve yenilenme arzusu olarak dikkate alabiliriz. Yeniay ayrıca Uranüs’le 60lık ve Neptün’den 120’lik destek açılar almaktadır. Bu da yaratıcı ve spontane olabileceğimizi, farklı perspektif geliştirip bir takım duygusal yüklerimizden ve ihtiyaç olarak gördüğümüz temalardan özgürleşmeye yelteneceğimizi desteklemektedir. Sezgiler, merhamet, empati ve anlayış teması da bu Yeniay ön planda.

Diğer yandan Venüs/Mars ikilisinin Aslan burcunda kavuşumu yeni aşk, flört, ilişki, belki aile olma veya çocuk yapma kararı gibi konuları birçoğumuzun hayatlarına getirebilir. Lakin halen bu ikili Satürn/Uranüs karesini geniş orbdan tetiklediği için yeni sorumluluklar üstelenebiliriz, bazı ilişkilerde kısıtlanma, erteleme ve engellenme olabilir, eski kapanmamış meseleler ya da aşklar kapımızı aniden çalabilir.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.