Yeniay Koç Burcunda: 12 Nisan

Yine bir Yeniay zamanı yarın 12.04 sabah saat 5:30 sularında Koç burcunun 22 derecesinde gerçekleşecektir. Yeniay zamanları adından da belli olduğu gibi yeni başlangıçların, kararların, cesaretle atılan yeni adımların habercisidir. Koç Yeniay’ı hayatlarımıza hareketlilik getirecektir. Merkür de Koç burcunda olduğu için düşüncelerimizi daha net ve dürüst bir şekilde ifade etme ve kararlı tarafımızı ortaya çıkarmamızda bizlere bir nevi destek oluyor. Yeniay’ın Jüpiter’le ve yöneticisi Mars’la olumlu açısı hem duygusal hem fiziksel gücün/motivasyonun ve mücadele kapasitemizin de yüksek olduğunu vurgulamaktadır. Jüpiter burada emek verdiğimiz veya bir süredir sürüncemede olan durumlarla ilgili güzel fırsatların gelebileceğini, şansın ve olumlu gelişmelerin bizde yana olabileceğinin altını çiziyor. Çevremizde hem erkek hem kadın figürlerden destek görebiliriz. Bu güzel etkileşim aynı zamanda fazla iyimserliğe kapılıp çabuk ve düşünmeden eyleme geçme enerjisine de işaret ediyor. Bundan sebep inisiyatif alırken veya karar verirken riskten, abartıdan ve aşırılıktan uzak durulmalıdır. Mars’ın Uranüs’le yaptığı gergin minör açı (45’lik) ise kendimizi frenlemekte zorlanmamıza, sabırsız ve ani çıkışlara zemin hazırlıyor. Ayrıca içsel olarak gergin ruh halini de tetikliyor.

Yeniay’ın Pluto ile sert açısı önümüzdeki günlerde özellikle Güneş’in yakın etkileşimi ile daha belirgin halde hissedilecektir. Kurallar, görevler, sorumluluklar ve hedeflerle ilgili konularda kriz ve zorlukla gelebilecek dönüşümü göstermektedir. Hayatımızda bazı şeyleri değiştirmek, yenilemek, dümeni farklı bir yöne çevirmek veya otoritemizi ortaya koymak adına aşırı baskı ve krizle baş etmek durumunda kalabiliriz. Diğer yandan gökyüzünde Venüs/Pluto sert açısı kesinleşiyor; bu sebeptendir ki hayatınızdaki kadın figürlerle özellikle de otoriter kadınlarla olan ilişkilerimize, parasal ve özel meselelere dikkat etmek fayda vardır. Restleşmeler, güç çekişmeleri, çekememezlik ve kıskançlık olabileceği gibi mobbing veya manipulatif iletişime de maruz kalabiliriz. İki gezegen de öncü burçlarda konumlandığından dolayı zorlayıcı etkisi daha yüksek olacaktır. Bir konuyu takıntılı bir şekilde gündeme getirme eğilimi veya saklı kalmış bir takım konuların gün yüzüne çıkması gibi durumlar beklenebilir. Venüs’ün yöneticisi Mars Neptün’le halen sert etkileşimini devam ettirmektedir. Bu etkiyi göz önünde bulundurursak maddi kayıplar, iş veya özel ilişkilerde hayal kırıklıkları, kontrolümüz dışında gelişen bir takım olayların yarattığı belirsizlikler gündemimiz olabilir. Ne yapacağımızdan, nasıl karar almamız gerektiğinden pek emin olamayabiliriz. Diğer taraftan sözel anlamda iletişim şeklimize ekstra özen göstermeliyiz. Fazla tartışmacı olmaktan ve bu tarz iletişimle beslenen kişilerden uzak durmakta fayda vardır. Kendimizi doğru ifade etmek adına kelimelerimizi seçerken dikkat etmeliyiz zira yanlış anlaşılmalar için gökyüzünde müsait atmosfer var.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.