Yeniay Aslan Burcunda: 8 Ağustos

8 Ağustos Yarın saat 16.50 sularında Aslan burcunun 16 derecesinde Yeniay meydana gelecektir. Satürn/Uranüs karesini tetikleyen Yeniay olacağından beklenmedik ve sürpriz durumlara açık olduğunu söylemekte fayda vardır. Sabit T-kare olması yeniliğe kapalı olup sabit fikirliliğe işaret etse de apexinde Uranüs konumlandığı için tabularımızı yıkmak, egomuzu aşmak, yeni fikirler üretmek ve uygulamaya koymak, esnek olmak, konfor alanımızdan çıkmak ve eleştirirken bir de dönüp kendimize bakmak gibi temaları çalıştıracaktır. Vergiler, kredi, borçlanma, miras, ortak kazançlar, eşin geliri, nafaka; bir diğer taraftan ülke borçları, yatırımlar, gizli örgüt ve liderleri, dış ülkelerle olan mali ilişkiler, halkın geliri ile ilgili konular odak noktası haline gelebilir. Bu Yeniay değer algımıza artık farklı bir bakış açısından bakma zamanı, geçmişten süregelen düzeni sorgulamalı ve hatalarımızdan ders çıkarmalıyız. Anın yükselen burcu Yay ve geniş orbdan Yeniay derecesine 120’lik açı yapmaktadır. Bu da ne kadar kapana kısılmış, sinmiş, engellenmiş ve belki kaygılı hissetsek de karamsarlığa kapılmamamız, büyüme ve gelişme odaklı kararlar almamız gerektiğini gösteriyor. Tabii ki gölge yönde aşırıya kaçma, risk alma eğiliminin de altını çiziyor.

Kolektif açıdan liderler, dünya genelinde güç figürleri, sanatçılar, ünlüler, sahne sanatları ile ilgili gösteri, tiyatro ve genel anlamda eğlence sektörü, çocuklar ve onları ilgilendiren konularda bir takım gelişmeler ve yeni düzenlemeler Yeniay etkisi ile gündemde olabilir. Başta altın olmak üzere finansal piyasalarda ani dalgalanmalar, fiyatlarda zam ya da ülke vergi oranlarında yükseliş söz konusu olabilir. Satürn 2.ev etkisi masraflarda kesintiye gitmek, alacak-verecek konularında titiz davranmak, bireysel kemer sıkma politikamızı uygulamak ve harcamaları gözden geçirmek gerektiğine de işaret etmektedir. Zira Venüs / Neptün arasındaki karşıt açı da mali konularda istikrarsız ve kırılgan atmosfere dikkat çekiyor. Hem parasal hem özel / sosyal ilişkilerde gizli, belirsiz, karışık ve hayal kırıklıklarına açık deneyimleri tetikleyebilir. Örneğin, ani bir olay / kavga / geçmiş bir meselenin gündeme gelmesi ilişkinin ne kadar güvenilmez ya da dağılmaya meyilli olduğunu aşikâr edebilir. Aşırı hayalciliğe kapılıp riskli yatırımlara, harcamalara, girişimlere karşı temkinli olmalı çünkü Venüs düşük konumda ve ayağını yere sağlam basmayı tercih eden Başak burcunda konumlanmıştır. Neptün etkisiyle gerçeklerden uzak beklentilere, doyumsuzluğa kanmayalım. Sınırlarımızı çizmeyi bilelim.

Mutlu Yeniaylar

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.