Venüs Yengeç Burcunda: 02 – 27 Haziran

2 Haziran tarihinde Yengeç burcuna geçiş yapacak olan Zodyak’ın Afrodit’i namı-diğer Venüs, buradaki seyrini 27 Hazirana kadar devam ettirecektir. Venüs’ü Yengeç burcu olanların Venüs döngüleri gerçekleşecek. Terminolojide Venüs Yengeç burcunda doğasını iyi ifade eder ve bu burçta üçlü yöneticiliğe sahiptir. Artık yüzeysel ilişkilere değil derin ve anlamlı olanlara yöneleceğiz. İkizler ait olmak konusunda çekingendir lakin Yengeçte bu tam tersidir yani aidiyet duygusu yüksektir. Maymun iştahlılığı geride bırakıyoruz ve böylelikle insanlarla olan paylaşımlarımızda vefa, empati ve duygu ön plana geçiyor. Ay’ın burcunda olduğu için hem manevi hem maddi ilişkilerde daha hassas, duyarlı ve korumacı oluruz. Dolayısıyla bu dönem karar ve seçimlerimiz de genellikle duygularımız tarafından yönlendirilir ve duygu durumumuzdan etkilenir. Kendimizi ilişkiler, maddiyat, sosyallik, sevgi alışverişi gibi konularda güvence altına almak ve korumacı davranmak isteyeceğiz, bu sebeple de güvenli hissedeceğimiz ortamlara yönelebiliriz. Aile, yakın çevremiz ve sevdiklerimizle daha çok bir araya gelmek isteyecek ve özellikle ev ortamında güzel vakit geçirmeye eğilimli olacağız. Yengeç teması evimizi, yaşadığımız ortamı da anlattığı için evi yeniden dekore etmek, odaları yenilemek, yeni mutfak aletleri satın almak veya evle ilgili herhangi bir yatırımda bulunabiliriz; ayrıca yeme-içme-eğlence isteğimizin artması da kuvvetle muhtemeldir. Kısaca hem yeriz hem yedirir içiririz bu atmosferde.

İçinde bulunduğumuz özel, sosyal veya ailevi ilişkilerde oluşan ihtiyaçlara karşı ekstra hassasiyet gösterip derin bağlar kurmaya eğilimli olabiliriz. Bunun karşılığında manevi destek, ilgi ve şefkat görmek isteriz. Gölge tarafıyla kaprisli davranışlar, duygusal anlamda gel-git, ilişkilerde bağımlılık geliştirme, maddi veya manevi anlamda sürekli beslenilme arzusu veya talebi ortaya çıkabilir. Önümüzdeki 25 günlük süreçte antik eşyaların satıldığı yerleri ve tarihi mekanları ziyaret etmek ve ya eski arkadaşlarla tekrar bir araya gelip nostalji yapmak bir çoğumuza iyi gelebilir. Para birikimi yapmak, güvenli yatırım araçlarını kullanmak, ilişkilerde bağları kuvvetlendirmek, aileniz ve yakınlarınızla bolca vakit geçirmek ve hazır Merkür retro iken küs olduğunuz kişilerle aranızı düzeltmek adına Venüs Yengeç zamanını değerlendirebilirsiniz.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.