Venüs Akrep Burcunda: 10 Eylül – 07 Ekim

10 Eylül Cuma günü Venüs doğasını pek de rahat ifade edemediği Akrep burcuna geçiş yapacaktır. Astrolojide Akrep temkin, sahiplenme, gizem, güç sahibi olma, krizler, cinsellik, ya hep ya hiç mantığı ve güven ihtiyacı gibi birçok temayı içinde barındırıyor. Bu sebeple Venüs’ün o naif, diplomatik, ılımlı doğası bu konumda geri plana çekilir. 7 Ekim’e kadar burada bulunmasıyla sevgi alış-verişi, aşk, flört ve ilişkiler içindeki tavırlarımız Akrep enerjisi ile harmanlanacağı için daha tutkulu, gözü kara, bazen takıntılı, kıskanç ve dürtüsel yaklaşımlar söz konusu olacaktır. Bu dönem hem özel hem maddi ilişkilerde aşırı kontrolcü, kuşkucu ve manipulatif olabilir, bir diğer yandan bu tarz tavırlara maruz kalabiliriz. Kuşkucu yönümüz olayları daha çok irdeleme, aslını astarını araştırıp öğrenme isteğimizi tetikleyecektir. Venüs Akrep teması aslında kişinin arzuladığı şeye ulaşma isteği ile bu istekten aşırı korkmak ikilemini de anlatmaktadır. Bundan dolayı 7 Ekime’ kadar olan süre zarfında reddedilme korkusu, bir türlü açılamamak, platonik takıntı ve bağımlılık geliştirme temaları da çalışabilir. Diğer taraftan bazılarımız için maddi kriz veya kayıplar da gündeme gelebilir; bu sebeple özellikle yatırım ve harcamalar konusunda dikkatli olmakta fayda var.

Venüs Akrep transitinin Eylül ayı boyunca önemli tarihleri aşağıdaki şekildedir:

17 Eylül – Venüs/Satürn karesi gerçeklik ve bağımsızlık temasının romantizme baskın çıkacağına işaret ediyor. Mesafeli ve katı bir atmosfer söz konusu olacaktır. Reddedilme korkusu yaşayabilir, kendimizi geri plana çekmek isteyebiliriz. Sevgi ve para akışında bir tıkanıklık ve engellenme yaşanması olasıdır.

23 Eylül Venüs/Uranüs karşıtlığı öngörülemeyen ve sürpriz gelişmelerin altını çizecektir. Bazı ilişkiler için koparıcı, bazılarımız için yıldırım aşkı ve bazılarımız için dış görünüşte ani değişimlere gitme isteği söz konusu olabilir. Lakin özellikle yıldırım aşkların devamında istikrarsızlık olasıdır zira Satürn’den de herhangi destek olmadığı için kalıcılıktan pek de bahsedemeyiz. 23 Eylül’e yakın -/+ 3 gün ani harcamalara dikkat edelim derim.

28 Eylül Venüs/Neptün üçgeni ilişkilerde, sevgi paylaşımında fedakâr, affedici ve kabullenici olma temalarını çalıştıracaktır. Uzlaşmacı ve kusurları görmezden gelen tarafımız ön planda olmakla beraber bu günlerde romantizmin dozu artacak gibi duruyor.

 

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.