Pluto Retrosu: 28 Nisan – 07 Ekim

28 Nisan tarihinde geri hareketine başlayacak olan Pluto Oğlak burcunda 26 Nisan’da durağan pozisyona geçecektir. Jenerasyon gezegeni olan Pluto yavaş hareketi sebebiyle her burçta bulunması yıllar sürmektedir. Yarattığı etki kolektif bilince nüfus eder ve böylelikle kuşakların dönüşümünü, toplumsal düzenlerin değişimini yönettiğini de söyleyebiliriz. Hangi hayat alanımızda seyahat ediyorsa tezahürü tedricen gerçekleşir. 7 Ekim 2021’e kadar yaklaşık 5 ay geri hareketini sürdürecek olup bu dönemde geçmişten süre gelen bir takım sorunları, kısır döngüleri, takıntıları, zorlandığımız konuları, bastırdığımız duygu ve korkuları gün yüzüne çıkarabilir. Bu konularla yeniden baş etmemizi ve çözüme kavuşturmamızı isteyecektir. Dolayısıyla Pluto geri hareketinde tıkanık olan durumların, gereksiz yükümlülüklerden kurtulmanın üzerine gidip psikolojimizi dönüştürmek, kendimizi tanımak, gücümüzü veya otoritemizi tekrardan değerlendirmek ve değişime direnmemek faydalı olacaktır. Farklı bakış açısı geliştirip en krizli anları bile daha rahat atlatabiliriz.

Ekonomik, finans ve mesleki konularda kolektif anlamda bir takım krizler; bireysel anlamda ise güç kaybı, kaygı ve endişe artışı, takıntı yapma eğilimleri görülebilir. Kendi sorumluluğunuzu almadığınız ve disiplin geliştirmediğiniz birçok alanda ise zorluklarla baş etmeyi ve kendi çabanızla hayatta güç kazanmayı öğreneceğiniz deneyimler yaşayabilirsiniz. Bu süreçte duygusal kararlar vermekten ziyade akıl ve mantık geliştirerek ilerlemeyi es geçmeyin. Pluto retro döneminde duyguların bastırılması psikolojik düzeyde kontrol kaybını ve kaygı durumunu tetikleyeceğinden toplumda intihar girişimlerini, kişilerin kendine başka türlü yollarla zarar verme eğilimini de artırabilir. Diğer yandan bu süreçte gizli kapaklı işlerin, eskiden kalma bir takım konuların ortaya dökülmesi söz konusu olabilir.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.