Oğlak Burcunda Dolunay – 24 Haziran

24 Haziran Ankara saatiyle 21.39 sularında Oğlak burcunun 3 derecelerinde Dolunay meydana gelecektir. Placidus ev sistemine göre 6-12 ev aksında gerçekleşecek olan Oğlak Dolunayı gizli kapaklı işleri, irademiz dışında gelişen olayları, kısıtlandığımız konuları ve ihmal ettiğimiz meseleleri fark edeceğimiz etkilere sahip olacaktır. İş, çalışma ortamı, rutin hayat planlarımız ve sağlık konuları açısından da önemli bir dolunay. Ay Oğlak teması ciddiyeti ve kontrolü anlattığı için ele aldığımız meseleleri de bu duygu çerçevesinden bakıp değerlendireceğiz. Titiz, detaycı ve rasyonel tarafımız ağır basacaktır. Güvenlik alanlarımız, sorumluluklarımız, sınırlarımız ve uzun vadeli amaçlarımız gündemde olacaktır. Dolunay yöneticisi Satürn’ün retro olması ve Uranüs’le 2.kez yaptığı kare açı bazı radikal kararlar alma isteğimizi, bunun yanı sıra geçmişe dönük kararları, bazı eski ve gündemden düşmüş konuları, korkularımızı, koyduğumuz sınırlamaları yeniden gözden geçirmemizi tetikleyebilir. Diğer yandan yönetici Satürn’ün Kuzey Ay Düğümü ve Merkür’le yaptığı üçgen açı fikirleri somutlaştırma, düşünceleri artık eyleme döküp kararları uygulamaya koyma ve net bir yön belirleme konusunda destekleyici görünüyor. Bu anlamda etkiler daha kadersel ve hayatımız için büyük dönüm noktası niteliğinde olabilir. Ek olarak Dolunay Jüpiter’e olumlu açı yapmaktadır; bu etki aslında şans ve büyüme fırsatlarını, hoşgörü ve anlayışı, özgüveni destekler nitelikte olacaktır.

Whole sign ev sistemine göre 1-7 aksı etkin olduğu için ilişkiler, ortaklıklar, evlilik ve açık düşmanlar teması da devrede olacaktır. Özellikle yükselen evinde bulunan Pluto ve Venüs’le yaptığı karşıtlık bu temalarda olası güç savaşlarını; ilişkilerin baskıcı, kontrolcü ve manipulatif etkilere açık olduğunu, bazı sallantıda olan toksik ilişkilerde ise yıkımlar yaşanabileceğini vaat etmektedir. Kin gütme, intikam alma, ya hep ya hiç mantığında ilerleme söz konusu olabilir. Diğer taraftan finansal anlamda bazı zorlanmalar ve aşırı harcamalar da gündemimizi meşgul edecek gibi duruyor.

Bu dolunay özellikle dizler, kemikler, dişler, omurilik, mide ve göğüsle ilgili sağlık sorunlarını veya ihmal ettiğimiz problemleri tekrar önümüze çıkaracak nitelikte tetikleyici olabilir. Tedbirli olalım derim.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.