Merkür Mars Uranüs Etkileri Devrede

Kova dolunayına doğru ilerlerken etkisini göstermeye başlayan Merkür Mars kavuşumu daha önceden yapılmış planları, düşünceleri, karar mekanizmasını eyleme dökme zamanına işaret ediyor. 19 Ağustos Başak burcunda gerçekleşecek kavuşum harekete geçerken sabırlı, temkinli, akılcı davranıp güvenli tarafta durmaya çalışacağımızı gösteriyor. Kavuşumlar nötr enerjiyi anlatır yani örneğin Merkür Mars ikilisi zihinsel aktiviteyi ve keskinliği artırdığı gibi bu kesinlik dile de yansıyabilir. Reflekslerimiz daha hızlı olup beklenmedik çıkışlar da yapabiliriz. Hele ki Başak burcu söz konusu ise biraz eleştirel, kuşkucu, zor beğenen ve toleransız olmaya oldukça müsaitiz. Anlaşma-sözleşme, görüşme, eğitim, danışmanlık alma, ticari anlamda girişimler, alım-satım ve kısa yolculuk gibi temalarda destekleyici; ev ve rutin çalışma ortamını düzenlemek, toparlamak açısından iyicil atmosfer olacaktır.

Bunun devamında ikili Uranüs’le 120lik açıya doğru ilerleyecektir. Sırasıyla 20 Ağustos Merkür 22 Ağustos Mars Uranüs’le üçgen açıyı kesinleştirmiş bulunacak. Olayları ve konuları değerlendirirken farklı bakış açısı geliştirip yeni olasılıkları değerlendirme fırsatı sunacaktır üçlü arasındaki olumlu etkileşim. Mesela bir soruna farklı çözümle gitmek, durumu daha farklı ele alıp stratejik değişimler yapmak, beklenmedik fırsatları değerlendirmeye almak gibi bir sürü örnek verilebilir. Uranüs Boğa’nın lordu Venüs Terazi burcunda aslında bize diyor ki kalıplarından çıkıp yeni olanı görürsen, yaratıcılığını kullanırsan, fırsatları ve farklı görüşleri değerlendirmek için şans verirsen aslında aradığın uyumu, uzlaşmayı veya dengeyi yakalayabilirsin.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.