Merkür Koç Burcunda: 4 – 19 Nisan

4 – 19 Nisan tarihleri arası Merkür Koç burcunda seyahat edecektir. Mantık yürütme becerimizin, iddialı ve cüretkâr düşüncelerin ve konuşmaların ön planda olacağı bir atmosfer bizleri bekliyor diyebiliriz. Daha rekabetçi, açık sözlü ve kararlı olacağız. Bu enerji aynı zamanda yeni ve yaratıcı fikirlere de zemin hazırlamaktadır. Değerlendirmekte fayda görmekteyim. Merkür Koç burcunda iken iletişim şeklimiz daha doğrudan olur; çözüm odaklı ilerleyip krizleri daha hızlı ve pratik bir şekilde halledebiliriz. Özellikle 16 Mart’tan bu tarihe kadar halledilmeyen veya ilerlemeyen bir takım konularda inisiyatif alıp “bunu daha önce niye düşünmedim” diyebiliriz. Hakkımızı savunabilir, fikirlerimizi çekinmeden söyleme fırsatı yakalayabiliriz. Yaşanan anlaşmazlıkları düzeltebilir ve kendimizi daha kolay ifade edebiliriz. Ayrıca ruh halimize iyi gelecek spontane planlar, kısa seyahatler de bu süreçte yapılabilir.

Merkür’ün Koç seyrinde düşünmeden atılan adımlardan, acele/riskli kararlardan ve özellikle ısrarcı olmaktan uzak durulmalı. Dinlemeden kendimizi anlatma isteğimiz ve olayları daha kişisel algılama potansiyelimiz yüksek olacaktır. İleri ki günlerde Mars, Jüpiter ve Satürn’le gerçekleşecek uyumlu açıları hem verilen kararları uygulamaya koymamızı hem de durumları daha geniş perspektiften değerlendirip olumlu ve yapıcı iletişim kurabilmemizi destekleyecektir.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.