Mars Yengeç Burcunda: 23 Nisan – 11 Haziran

Daha önce yayınladığım 19-25 Nisan haftalık yorumum da belirttiğim üzere 22-23 Nisan Mars İkizler burcunun anaretik derecesinde yani son derecesinde bulunacaktır. Meali, o günlerde iletişimde aksaklık, zorlanma, agresiflik ve sinirsel gerginlik olasılığı yüksektir. Bu sebeple görüşme, önemli konuşma, resmi veya ticari evrak işlerinizi hallederken ekstra özen göstermenizde fayda var zira aksaklıklar yaşanabilir. 23 Nisan saat 15:00 sularında Mars Yengeç burcuna geçmiş bulunacak. Buradaki transiti 11 Haziran tarihine kadar devam edecektir. Teknik olarak Mars doğası gereği Yengeç burcunda bulunmayı sevmez. Burada rahat edemez. Mars bizlerin inisiyatif alma, harekete geçme, mücadele ve savaş verme, istek ve hedeflerin peşinden gitme ve kendimizi ortaya koyma biçimimizi anlatır. Yengeç burcunda kendini direk ortaya koyamaz. Olaylar karşısında doğrudan tavır koyması veya harekete geçmesi sekteye uğrar. Bu da kendimizi ortaya koymakta zorlanabileceğimizi gösterir. Motivasyonumuz ruh halinden ve duygu durumlarından pek çok zaman etkilenebilir.

Gölge yönü bir durum veya olay karşısında kendini savunma veya mücadele etme biçimi genellikle kırılganlık göstermek, alınmak veya surat asmak, duygu sömürüş yapıp karşıdakini kötü hissettirmek üzerinedir. Öfkeyi dolaylı bir şekilde ortaya koymak eğilimi olduğu için sinirini içine atabilir, biriktirebilir. Böylelikle yer yer ani çıkışlar ve hırçınlıklar beklenebilir. Bu durum bizlerin de önümüzdeki 1,5 ay boyunca öfkemizi bastırmaya, alınganlık göstermeye ve duygu durumlarımızın motivasyon ve enerjimizi etkilemesine açık olacağı anlamına geliyor.

Yengeç aynı zamanda aile, ev, yuva, vatan, toprak, halkı da anlattığı için bu konularda hem kolektif hem bireysel anlamda huzursuzluklar ve gerginlikler olasıdır. Ev taşımak, aile ve çocuk konularına efor sarf etmek, evle ilgili sorunların ortaya çıkması, aile içi anlaşmazlıklar, toprak bütünü veya halkın huzuru ile ilgili bir takım sıkıntılar oluşabilir. Ayrıca deniz, deniz sınırları, su kaynakları ile ilgili de çeşitli konuları da gündeme getirebilir. Vücudumuzda mide, göğüs, göğüs kafesi ve sindirime dikkat edilmeli zira mide üşütmesi, sindirim sorunları ve.s gibi sağlığımızı etkileyen sorunlar oluşabilir.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.