Mars İkizler Burcunda

Kızıl gezegen 04 Mart tarihinden itibaren 23 Nisan tarihine kadar İkizler burcunda seyahat edecektir. Kendisi Zodyak’ın habercisi ve en meraklısıdır ve Merkür’ün burcu olarak antik Yunan mitolojisinin hızlı ve kurnaz tanrısı Hermes’i temsil etmektedir. Bireysel anlamda motivasyon yüksekliği, hareket enerjisi, en önemlisi haber/iletişim/merak ve zihin hız kazanacaktır. Mars bizim harekete geçme, insiyatif alma, mücadele etme, cesaret ve öfke yönlerimizi anlatırken bu transit süresince aklımız / dilimiz / zihnimiz aracılığıyla bunları ortaya koyacağımız atmosferle karşı karşıyayız. Bu dönemde aynı anda birden fazla konuya merak duyabilir, eğitimler alabilir, spora/diyete başlayabilir bu sebeple dikkatimizi ve enerjimizi tek bir noktada toplayamayabiliriz. Biranda pek çok işe koyulup sonucunda çok azını tamamlamış oluruz. İletişimde hıza dikkat edelim keza yanlış anlaşılmalara müsait durumlar yaratabiliriz. Mars İkizler sivri dile işaret eder, tartışırken veya karşı tarafla hemfikir olmadığımız durumlarda keskin dilli ve tartışmacı olabileceğimizi gösterir. Kelimelerimizle meydan okumayı tercih edebiliriz. Aceleye getirilmiş kararlardan, değişimlerden de uzak durup yeri geldiğinde sabırlı, istikrarlı ve kararlı tavır sergilemekte fayda var.

İkizler sinir sistemini, akciğerleri, omuz/kol ve elleri temsil etmektedir. Bu dönem elle yapılan uğraşlardan örneğin yazı yazma, örgü/dikiş/resim gibi birçok sanatsal faaliyetlerle ilgili atılımlar yapabiliriz. Lakin hazır yasaklar kısmen kaldırılmışken ve pandemi halen ciddiyetini korurken dikkatli olmakta fayda görüyorum. Her an yeniden artış gözlemlenebilir.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.