Mars Aslan Burcunda: 11 Haziran – 29 Temmuz

11 Haziran tarihinde Mars doğasını daha rahat ifade ettiği Aslan burcuna geçiş yapacaktır. Yaklaşık 48 günlük transitini 29 Temmuz’da sona erdirecek. Motivasyonumuz açısından aksiyon alırken daha güvenli, enerjik ve iradeli atmosfer bizleri bekliyor. Belirtmek isterim ki, özellikle 10-11 Haziran günlerinde Mars Yengeç burcunun anaretik yani son derecelerinde bulunacağı için koparıcı ve çatışmacı tabiatı belirginleşebilir. Astroloji terminolojisinde son dereceler kritik ve karmik olarak bilinir, zira gezegen buradaki faaliyetini sonlandırma noktasında olduğu için bir tür Süper Nova etkisi yaratmaktadır. Gezegen bulunduğu burcun tabiatında enerjisini şiddetli şekilde ortaya çıkarır. Mars Yengeç burcunda doğasını rahat şekilde aktaramadığı için belirttiğim günlerde enerjimizi ve irademizi göstermekte zorlanabiliriz; aksiyon almamız gerekirken ruh halimiz düşük ve halsiz olabilir. Bu durum en nihayetinde sözlü tartışma ve agresyon enerjisini ortaya çıkarabilir. Olmadık yerde olmadık öfke çıkışları yapmak, güç gösterisinde bulunmak, aile üyeleriyle veya aile/ev/yuva/geçmişle bağlantılı konularda gergin gündemler yaratmak gibi kendini açığa çıkarabilir.

Aslan burcu eril bir burç olduğundan Mars’ın eril tabiatı ile uyum yakalıyor, bu da cesaretin ve inisiyatif alma arzumuzun, kararlı tutumumuzun ve mücadeleci yönümüzün ön plana çıkacağı 1,5 aya işaret ediyor. Yaşam enerjimiz artacaktır. Bu atmosferde istediğimizi almak konusunda daha cömert, inatçı ve kendimizi ispat etme odaklı olabiliriz. Gölge yönde ise aksiyon alırken, kendimizi savunurken, harekete geçerken Aslan’ın yönetken, rekabetçi, kibirli, risk almaya ve meydana okumaya eğilimli tarafları ortaya çıkabilir. Aslan’ın bir çocuksu yönü de var ve bu da birçoğumuza zaman zaman sorumluluklardan kaçmayı da getirebilir.

TC haritasının 2. ve 3. evlerini tetikleyecek olup özellikle transit süresince natal Güneş, Venüs ve Jüpiter’ine kare açı yapacaktır. Ulusun finansal durumunu, mali kurumları, askeri harcamaları etkileyen gündemleri ve bu konular çerçevesinde olası rekabet ortamını ve tartışmaları vaat etmektedir. Altın piyasasında hareketlenmeler görülebilir. Komşu ülkelerle olan ilişkilerde gerginlikler, agresyon; her türlü ulaşımda olası sıkıntı veya kavga / kaza cinsi olaylar; öğretmen / gazeteci / medya kurumları ve mensupları / internet / iletişim ağları ile ilgili hoşnutsuzluk, uyumsuzluk veya bu konularla ilgili hareketlenmeler ve sık gündemler oluşabilir.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.