Jüpiter Balık Burcunda: 14 Mayıs – 28 Temmuz

14 Mayıs Jüpiter kısa süreliğine kendi yönettiği Balık burcuna geçiş yapmıştır. 21 Haziran’da geri hareketine başladıktan sonra 28 Temmuz tarihine kadar Balık burcundaki seyrine devam edecektir. Bu da Zodyak’ın büyük iyicilinin iyimserlik, adalet, bolluk, bereket, gelişen, genişleyen ve büyümeyi temsil eden tabiatını kısa bir süreliğine daha rahat ifade edeceği anlamına gelmektedir. Haritamıza düştüğü alanlarda genişleme, özgüven, şans yakalamamızı ve farkındalık kazanmamızı vaat etmektedir. Kabullenici, merhametli, fedakâr ve cömert taraflarımız ön plana çıkacaktır. Duygularımıza güvenebilir, içsesimizi dinleyerek adımlar atabiliriz yalnız Balık demek duygusal anlamda dalgalanma yaşamak demektir. Bu süreçte duygusal ikilemler de yaşanabilir. Ayrıca ipin ucunu kaçırdığımız zaman olaylara gerçekçi yaklaşmakta zorlanmayı da getirebilir; aldanma/aldatılma veya kendini kandırma teması çalışabilir. Gölge yönde Jüpiter bulunduğu konumda abartıya, fazla büyümeye neden olabiliyor; Balık burcunda bulunması kendimize veya başkalarına karşı sınır çizmemizi zorlaştırabilir. İnsanları gözümüzde fazla büyütme ve anlam atfetme eğiliminde olabiliriz. Gölge yönde aşırı rehavet, fazla iyimserlik, özveri ve duyarlılık temasını ön plana çıkartacağı için hayal kırıklığına ve suiistimale açık deneyimler de getirebilir.

Bireysel anlamda size artık hizmet etmeyen, affetmeniz veya bırakmanız gereken duygusal yüklerinizden arınmayı ve onları iyileştirmeyi deneyebilirsiniz. Kimisi artık zorlamanın bir faydası olmadığını, tutunduğu dalı bırakması gerektiğini anlayacak; kimisi alışkanlıklarını değiştirecek; kimisi sosyal çevresinde, kariyerinde veya geleceğe dair planlarında yeni oluşumlar ve fırsatlar yakalayacak; kimisi yeteneklerini, yaratıcılığını veya hayal gücünü çalıştıracak; kimisi ihmal ettiği bazı konulara odağını verecek; kimisi de evlilik/ilişki hayatı veya çocuklarıyla ilgili güzel gelişmeler yaşayacaktır. Ayrıca hayatlarımızda adaletin yerini bulduğu deneyimlere açık bir dönemdeyiz. Kolektif anlamda önümüzdeki süreçte pandemi ile ilgili bir takım iyicil gelişmeler, aşı sürecinin hızlandırılması, kısıtların kalkması, üniversite/akademi/yükseköğretim ve yargı sistemi ile ilgili iyileştirmeler görülmesi kuvvetle muhtemeldir. Diğer taraftan din ve din adamları, inançlar, fanatizm, deniz ve denizcilikle ilgili konuları gündeme taşıyabilir. Disiplini sağlamakta zorlanılacak bazı durumlar ve kargaşa ortamlarının da yaşanması beklenebilir bu dönem.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.