İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması: 10 Haziran

Ankara saat ile 10 Haziran 13:52 sularında İkizler burcunun 19 derecesinde ve Kuzey Ay düğümü bendinde halkalı Güneş tutulması gerçekleşecek. Yılın ilk Güneş tutulması olacak. Güneş tutulması Ay Yeniay fazında iken yani Dünya’dan baktığımızda Ay ile Güneş’in kavuşum halinde gerçekleşir. Halkalı Güneş tutulması Ay’ın Güneş diskini tam kapatamadığı zamanlarda meydana gelmektedir. Bu tutulma bir sonraki 4 Aralık 2021 Güneş tutulmasına kadar etkinliğini sürdürmeye devam edecek olsa da önümüzdeki 18 yıllık sürecin tohumlarını atacak niteliktedir. Zira 18 sene boyunca kuzey ay düğümü bendinde İkizler burcunda Güneş tutulması yaşamayacağız.

Tutulma öncelikle İkizler burcunu kapsayan konularda yeni başlangıç, adım ve kararlara işaret ediyor. Bunun yanı sıra kadersel anlamda da fırsat, gelişme ve ilerlemenin olduğu enerjiye sahip olacaktır. Değişken, dağınık, hızlı ve hareketli dönemden geçiyoruz. Tutulma, 9.evde bulunmasıyla birlikte haberleşme, medya, gazete, gazetecilik, sosyal medya, seyahat, ticaret, yolculuklar, eğitim / üniversiteler / akademisyenler /sınavlar, uluslararası ilişkiler, kanun, hukuk, hava ve deniz ulaşımı, din / dini liderler / dini yerler gibi birçok konuyu kapsamaktadır. Bu konularda belirsizlikler, skandallar ve değişken koşullar aktifliğini devam ettirecek gibi duruyor. Tutulmanın veri hırsızlıklarına, asparagas haberlere, skandal yaratacak bilgilere ve neyin doğru neyin yanlış olduğu ile ilgili kafa karışıklıklarına zemin hazırlayan tarafı da var. Yöneticisi Merkür retro harekette olduğundan daha çok geçmişe dönük konuların bireysel ve kolektif bazda gündeme taşınacağını gösterirken, oluşabilecek aksaklıkları ve sorunlu durumlara da işaret etmektedir. Neptün’le olan sert açısı kararsızlık, aldanma, dalgınlık, endişe ve kuruntuları artıran etkiye sahip olacaktır. Geçmişte yaşanan meselelerin, yapılan anlaşmaların ve alınan kararların iç yüzünü görme ve göz ardı ettiğimiz birçok konunun bize sıkıntı çıkarmasına şahit olabiliriz. Yeni başlangıçlar yaparken de geçmişi referans alıp yeniden gözden geçirme, düzenleme, sınırlarımızı belirleme gibi kararlar almamız kuvvetle muhtemeldir. Bu atmosferde kararsızlıklarımız da olabileceği için yolunda gitmeyecek durumlara karşı alternatifler oluşturmakta fayda vardır. Tutulma haritasında Mars 29 derece Yengeçte bulunduğundan tartışma, huzursuzluk ve sert çıkışları da içinde barındırmaktadır.

TC haritasında öncelikle bu dönem natal ay düğümleri tetiklenmektedir bu da ülkenin önemli zaman diliminden geçtiğini, bir nevi dönüm noktası yaşadığını göstermektedir. Progress haritasının balzamik fazda olması ulusal olarak bir tür yön kaybı ve belirsizliklerin yaşandığını bir kez daha vurgulamaktadır. İkizler tutulması ülkenin 12. evinde ve tepe noktasına sert açı yapmaktadır. Gizli kapaklı olayların, geçmişle ilgili halkın bilmediği gizli faaliyetlerin ve sahtekârlıkların ortaya çıkması önümüzdeki süreçte de devam edecektir. Ayrıca 12.ev ülkenin gizli düşmanlarını, casusları, suyla ilgili gündemleri, hastalıkları ve salgınları, hapishane, hastane ve barınak gibi konuları da anlatmaktadır. Kısaca kontrol dışı gelişmeler ve belirsizlikler devam ederken; bu gelişmeler iktidar için de sıkıntılı durumlara sebebiyet verecektir. Tutulmanın tepe noktasına karesi ve Neptün’ün oradan geçişi itibar kaybını tetikleyecektir. Mars/Pluto karşıtlığı 1-7 aksını tetiklediği için diğer ülkelerle olan ilişkilerde güç çekişmeleri, zarar görme, krizler ve gerginliklerin olması kuvvetle muhtemeldir.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.