Hermes ve Afrodit Kendi Tahtında

12 Ağustos Başak burcuna geçiş yapan Merkür 30’u tarihine kadar seyrine devam edecektir. Yönettiği ve yüceldiği burçta olması zihinsel anlamda bizlere daha sistemli, çözüm odaklı ve analitik olmamızda destekleyici olacaktır. Üretmek, çalışmak, çalışma koşullarımızı gözden geçirmek, iyileştirmek için aksiyon almak, düzen ve disiplin geliştirmek için uygun atmosfer sunmaktadır. Doğruyu yanlışı, iyiyi kötüyü ayrıştırıp analiz etmemiz için değerlendirebiliriz. Üzerinde durduğumuz konularla ilgili ince eleyip sık dokuma, uzun vadeli plan/program yapma veya bir takım kararlar almamız mümkün. Gölge yönde detaylarda kaybolabilir, kolay kolay bir şeyden hoşnut olmayabiliriz; eleştirel bakış açısına eğilimli olup kuşkucu, takıntılı ve evhamlı tarafımız çalışabilir. Sürekli olanı olduğu gibi kabul etmeme, bir şeyleri düzeltme ve değiştirme çabası içinde olabiliriz. Marsın da Başak transiti devam ettiğinden bu dönem genel sağlık konuları, özellikle karın ve bağırsak bölgeleri, beslenme ve hastalıklar gibi temalar gündemimiz olabilir.

Venüs bugün 16 Ağustos tarihinden itibaren 10 Eylül’e kadar kendi burcu olan Terazi’ye geçiş yaptı. İkili, sosyal ve kadınlarla olan ilişkiler, dişil yönümüz, aşk konuları, sevgi alışverişi, paylaşımlar, maddi değer yargıları ve parasal temalarda uyumlu, diplomatik ve dengeli süreç bizleri bekliyor. Terazi burcu zaten öncelikli olarak uzlaşma, memnun etme ve barış arayışını anlattığı için Venüs’ün buraya geçişi ile vurgusu daha da ön plana çıkacaktır. Bu bazen kendi isteklerimizi göz ardı etmemiz olarak da tezahür edebilir. Yanında kararsızlık bazen de üşengeçlik baş gösterebilir. Venüs Terazi seyrinde güzellik, estetik, sosyalleşmek, sanat, dekorasyon, işbirliği, ortaklık ve evlilik gibi girişimlerin ön plana çıkacağına işaret ediyor.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.