Astro Arşiv Bölüm 2: GameStop Olayı

Birkaç ekonomistin/piyasa yorumcusunun videosunda ve haberlerde karşılaştığım GameStop olayına tamamen astrolojik açıdan kısa yorum yazmak istiyorum. Aslında Aslan dolunayının hatta genel olarak Ocak ayının sert geçmesine ve biraz da 2021’in özeti olmasına parmak basan örnek olay gibi düşünebiliriz. Dolunay gerçekleştiği gün – etkisi yaklaşık -/+ 15 gün sürüyor – Venüs/Pluto kavuşumu kesinleşmişti. Venüs astrolojide finansal piyasaları, Oğlak maddi dünya ile alakalı konuları anlatmaktadır. Bu iki gezegenin kavuşumu finansal piyasalarda olabilecek bir tür güç savaşlarını, değer algısında yaşanabilecek dönüşümü; piyasalarda görülebilecek manipülasyonun altını çizer nitelikteydi.

Dispozitörü Satürn geleneksel sistemi anlatsa da Kova burcundaki konumu bireysellik vurgusunu ayrıca bireylerin örgütlenmesi gibi konuları ön plana taşımaktadır.  Dolunay haritasından devam edersek Satürn’ün 8.evde Jüpiter’le 5 orb’luk kavuşumu olayların büyümesi/medyaya taşması/hukuki süreçlerin açılması gibi olayların tetikleyicisiydi diyebiliriz. Diğer yandan Boğa burcunda ve hatta dolunay haritasında Uranüs’e dar orb’lu kare (sert) açısı piyasalarda başkaldırı, ani yaşanabilecek sert dalgalanmalara işaret ediyordu. Venüs 1 Şubat tarihinde Kova burcuna geçecek olup 25 Şubat tarihine kadar burada kalacaktır. Uranüs ve Mars’a sert açıları olacağını ve Merkür’ün Kova burcunda retro hareketini de göz önünde bulundurursak finansal piyasalarda sert dalgalanma haberlerinin devamı beklenmekteydi.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.