31 Mayıs – 06 Haziran Haftası

Haftaya Merkür retrosu ile giriş yaptık. 23 Haziran’ kadar zihinsel faaliyetlerde durağanlaşma olacağını, iletişimde kopukluk, sözleşme veya anlaşma gibi konularda aksaklık ve ötelemeler beklenebilir. Bu dönem alım-satım, imza ve evrak işleriniz varsa oldukça dikkatli olmanızda fayda var zira Merkür geri hareketinde 5 Haziran tarihinde Neptün gezeni ile tekrar kare açı yapacaktır. Akıl karışıklıkları, yanlış anlaşılmalar, hırsızlık, dolandırılma, aldanma veya hayal kırıklığı gibi durumlar gökyüzünde halen aktifliğini korumaktadır. Neyin doğru neyin yanlış olduğu ile ilgili zihnimizde git-gel yaşanması kuvvetle muhtemeldir. Merkür kendi burcu yani İkizlerde geri gittiği için gizli saklı bilgi, belge veya konular gündem olabilir; konuşulması ötelenen meseleler önümüze çıkabilir. Özellikle eğitim, sınav, yazma-çizme, okuma gibi konularda kapanıp çalışmak ve yarım kalan işleri tamamlamak adına retro dönemini güzel değerlendirebilirsiniz.

Haftanın en önemli açılarından Mars/Neptün üçgeni kesinleşmiştir ve etkisini 1 hafta sürdürecektir. İdeal veya hedefler uğruna harekete geçme ve mücadele etmeyi gösterir. Aile, ev, yuva veya duygusal ihtiyaçlarımız motivasyon kaynağımız olabilir. Birileri için yardım elimizi uzatabiliriz, zira sosyal hizmet ve çalışmalarda bulunmak adına güzel bir kombinasyon. Yaşadığınız olaylarla ilgili kabullenişe geçmek, akışta kalmak ve içsel motivasyonu yükseltmek faydalı olacaktır. 1 Haziran Salı günü kesinleşen Güneş ve Kuzey Ay Düğümü kavuşumu eril ve otorite figürlerinden önümüzdeki birkaç gün destek görmeyi, doğru zamanda doğru yerde bulunmayı ve bizi ileriye götürecek önemli kişi veya kişilerle bir araya gelmeyi vaat ediyor. Lakin bu ikisinin yöneticisi Merkür retroda ve Neptün’le sert etkileşime doğru gittiği için yeni girişimlerde bulunmamakta fayda vardır. Zira aksaklıklar söz konusu olabilir.

Hafta boyu etkisini gösterecek Mars/Pluto karşıtlığı 5 Haziran tarihinde gerçekleşecek ve 10 Haziran’a kadar yoğun enerjisi azalarak devam edecektir. İki malefik gezegenin zıt enerjisi sert rekabeti, durmadan mücadele göstermeyi, bastırılmış öfkeyi, önemsiz bir meselede bile haklı olma veya karşı tarafı baskılama arzusunu tetiklemektedir. Mars Yengeç burcunda rahat etmediği için kişi mücadele ve rekabet şeklini genellikle duygu sömürüsü, surat asma, kapris ya da isteği uğruna hırçınlık yapmak gibi eylemler üzerinden gösterir.

2 Haziran Güneş/Kiron arasında uyumlu açı kesinleşecek ve Venüs Yengeç burcuna geçiş yapacaktır. Venüs Yengeç yazısını bir önceki posttan okuyabilirsiniz. Güneş Kiron arası uyumlu açı kendi benliğinizi ve iradenizi ortaya koymakla, hakkınızı aramakla, isteklerinizi hayata geçirmekle ilgili çekinceleriniz veya duygusal yükleriniz varsa bunları iyileştirmeye yönelik adımlar atmanızı destekler niteliktedir. 3 Haziran Perşembe günü kesinleşecek Güneş/Satürn üçgen açısı ise benliğimizi, irademizi, enerjimizi ve bizim için neyin önemli olduğunu düşünüp sorumluluk almamız, korkularımızla yüzleşmemiz ve gerçekçi davranmamız için bize zemin hazırlamaktadır. Mevcut Satürn retro enerjisinde bizler için engel teşkil eden konuları, sınırlayan meseleleri tekrar ele alıp yapılandırmak yararlı olabilir. Günlük rutinde ise daha organize, kararlı, planlı ve konsantre olabiliriz.

Haftanın en iyi açılarından biri Venüs/Jüpiter üçgeni 4 Haziran Cuma günü kesinleşecek olup etkisi -/+3 güne yakın devam edecektir. Özel ve sosyal ilişkilerde uyum, denge, keyif, iyimserlik, şefkat ve duygular ön planda olacaktır. Finansal anlamda ise ölçülü büyümeyi de vaat eden bir enerji olacaktır.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.