27 Nisan Akrep Dolunayı

Bu hafta yoğun etki alanına girdiğimiz Akrep Dolunayı 27 Nisan sabah saatlerinde placidus ev sistemine göre 6-12 aksında gerçekleşecek olup sağlıkla, hizmet sektörü, kamu personeli ile ilgili konularda sorun ve krizleri gündeme taşıyabilir. Diğer taraftan 12.ev hile, kurnazlık ve dolandırıcılığı da anlatmaktadır. Dolunay haritasında Pluto geri hareket etmek üzere durağan pozisyonda olacak. Durağan haldeki hali gizli saklı durumların biranda açığa çıkmasını ve kaos/ölüm/kayıp temasını çalıştırıyor. Bireysel anlamda güç kaybı, boşluk ve endişe hissi gibi zorlayıcı etkilerin habercisi olmaklar beraber yöneticisi Satürn de Dolunayla sert etkileşim yapmaktadır. Kendimizi engellenmiş veya kısıtlanmış hissedebiliriz. Kapanma ile ilgili daha sert tedbirler alınabilir veya kısıtlamaları daha da artırmak durumu söz konusu olabilir. Boğa burcundaki gezegen yığılması ne kadar mevcut koşullarımıza bağlı kalıp onları sabit tutma isteğimizi gösterse de hem kolektifte hem bireyselde sarsıcı, kopartıcı ve hiç hesapta olmayan olayların habercisi niteliğini taşımaktadır.

Whole sign ev sistemine göre 1-7 aksını da etkileyeceği için gündemimizde özel/sosyal/parasal ilişkiler olacak olup bunlarla ilgili konuşmalar ve kararlar alınabilir. Uzun süreli ve temeli sağlam ilişkilerde geleceğe yönelik istikrarlı ve kalıcı planlar yapmak için elverişli. Ayrıca parasal konularla ilgili yapıcı kararlar da alabiliriz. Bu dolunay Uranüsyen etkiye sahip olacağı için de sürprizli durumlar, yüzleşmeler, kopmalar ve radikal kararlar beklenebilir; güvenilir bulduğumuz herhangi bir konuda sarsılabiliriz. Maddi ve manevi değerlerimiz, güven ve değer yargılarımızda ani değişimler söz konusu olabilir. Bazılarımızın hayatında olaylar deprem niteliği taşıyabilir. İsyan duygusu, bir şeyleri artık saklayamama veya açıklama ihtiyacı hissedebiliriz. Bununla beraber farkındalık kazanıp bakış açımızı değiştireceğimiz veya değiştirmek zorunda kalacağımız deneyimlere de açık olacağız. Soru işaretlerimiz varsa bunlarla ilgili aydınlanma yaşayabiliriz. Dolunayın Neptün’le sert minör açıları ve lordu Mars’ın asaleten zayıf pozisyonda olması içsel olarak huzursuzluk, duygusal karmaşa, zorluk anında yön bulamama, yeterli mücadeleyi gösterememe, tereddüt etme ve özgüven eksikliğini tetiklemektedir.

Boğa-Akrep aksı aynı zamanda para piyasaları, ödemeler, ödenekler, vergi ve vergi ile ilgili düzenlemeler, teşvikler ve borçlarla ilgili bir takım gelişmeler, teklifler, yenilikler gündeme gelebilir. Boğa burcundaki gezegen yığılması Uranüs’ün etkisi ile birlikte piyasalarda beklenmedik hareketlenmeler getirecektir. Yer altı kaynakları, emlak piyasası, tarımla ilgili de gündemler beklenebilir. Kolektifte liderlerle ilgili şaşırtıcı haberler, pürüzler, sağlık problemi gibi haberler duyabiliriz. Ek olarak hafif yer sarsıntıları meydana gelebilir ki son günlerde Manisa, Datça, Balıkesir bölgesinde yaşanan küçük çaplı depremler de buna örnektir.

Özellikle doğum haritasında 7 derece sabit burçlarda – Boğa, Akrep, Aslan, Kova – gezegenleri veya önemli astrolojik noktaları olanları daha kuvvetli şekilde etkileyecektir. Derece için -/+ 5 derece orb aralığı dikkate alınmalıdır. Dolunay 27 Nisan ve sonraki 10 gün etkinliğini sürdürecektir.

 

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.