26 Temmuz – 1 Ağustos Haftası

Haftaya Kova burcunda gerçekleşen Dolunay etkisiyle başlamış bulunduk. Dolunay, Aralık 2020 tarihinde yine Kova burcunda gerçekleşen Jüpiter/Satürn kavuşum derecesini tetiklediği için hayatlarımızda özellikle başkaldırdığımız, içten içe isyan ettiğimiz, değişmesini istediğimiz, özgürleşmeyi umduğumuz konularla ilgili farkındalık yaşamamız, netlik kazanmamız, belki bir karara varmamız konusunda tetikleyici olabilir. Etkisi önümüzdeki 10 gün daha devam edecektir. Bir diğer yandan Pazar günü gerçekleşen Merkür/Pluto karşıtlığı etkisini devam ettirmektedir. Sert, manipulatif, yıkıcı, geri dönüşü olmayan ve baskıcı iletişim şeklinden uzak durmakta fayda var. Bazılarımız için bu sert açı gerekli gördüğümüz kişilerle iletişimimizi tamamen koparmak veya fikrimizi keskin biçimde ifade etmek için elverişli olabilir. Yine de bugünlerde takıntılar, sinirli ruh hali, iletişimde gerilim hattı tetiklenebilir. Gizli saklı konular gündem olabilir. Merkür’ün geniş orbdan Neptün’le üçgeni anlayışlı, duyarlı ve tartışmadan uzak duran tarafımızı harekete geçirip Pluto ile olan sert etkileşimi yumuşatmamıza yardımcı olabilir.

28 Temmuz’da Aslan burcuna geçecek olan Merkür 12 Ağustos tarihine kadar burada bulunacaktır. Lider ve otoriter tarafımızı daha rahat ortaya koyabileceğimiz, sevdiğimiz ve keyif aldığımız konulara dikkatimizi verebileceğimiz, yaratıcı düşünüp çözümler üretebileceğimiz gökyüzü atmosferi bizleri beklemektedir. Kendi isteklerimizi daha rahat ifade edebileceğimiz ortam bulabilirken gölge yönde “ben” odaklı olup objektif bakış açımızı köreltebiliriz. Kendi fikir ve isteklerimizi dayatma, buyurgan tavır takınma ve sabit fikirli olmak da Merkür Aslan’ın diğer gölge etkilerindendir. Bireysel anlamda bu tavırda olmasanız bile bahsedilen şekilde davranışlara maruz kalabilirsiniz.

Aynı gün Jüpiter tekrar Kova burcuna geçiyor ve geri hareketini bu burçta 18 Ekim’e kadar devam ettirecektir. Balık burcunda bulunduğu süreçte getirdiği fazla iyimserlik ve rehavet enerjisi azalabilir. Özellikle 28-29 Temmuz tarihlerine ekstra dikkat edelim – Mars Aslan burcunun son derecelerinde bulunmakla beraber Kova burcunda Retro yapan Jüpiter’le karşıt açı oluşturacaktır. Kibir, gurur ve aşırı özgüven gösterisi yapabiliriz. Bu sebeple aşırı risk alma, abartı tavırlarda bulunma, dikkatsiz harcamalar yapma, israf, akademik ve hukuki konularda olası gerginlikler, kaza ve sakarlıklara eğilim, bir olay karşısında gereğinden fazla reaksiyon gösterme, inandığımız ya da savunduğumuz konularla ilgili tartışmak ve sabırsız davranmak gibi gölge etkileri olacaktır. 29 Temmuz akşam saatlerinde Mars Başak burcuna geçiş yapacak olup buradaki transitini 15 Eylül’e kadar devam ettirecektir. Mars Aslanda ne kadar cesaretli, cömert, risk alma ve kendini rahatça ortaya koyabilme potansiyeli yüksektiyse Başak burcunda bu enerji yerini temkine bırakıyor. Adım atarken, inisiyatif alırken, mücadele ederken daha dikkatli, bin ölçüp bir biçen, planlı, sistematik ve çalışkan olacağız. Çalışma tempomuz artabilir, yaptığımız işle ilgili zor beğenen, kusur bulan veya esktra titiz davranabiliriz. Yapılması gerekeni en iyi şekilde yapmak isteriz. Bu transit aynı zamanda sağlık ve beslenme konularına da ekstra önem gösterip efor sarf edebileceğimizin altını çizmektedir.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.