26 Nisan – 2 Mayıs Haftası

25 Nisan Pazar günü Merkür-Venüs-Satürn arasında gerçekleşen sert açı önümüzdeki 2-3 gün etkisini sürdürecek olup özel/sosyal/yakın çevre ile olan iletişimde bir takım blokajlara sebep olabilir. Söyleyeceklerimiz karşılık bulmayıp yerine ulaşmayabilir. Fikirlerimizde sabit kalıp inatlaşmaktan uzak duralım zira bu atmosfer fikir ayrılıklarını tetikleyecektir. Göz ardı edilen konular tekrar önümüze gelebilir, bir takım gerçeklerle yüzleşmek ve çözüme kavuşturmak gerekebilir. Özellikle zihinsel anlamda üzerimizde baskı hissedebiliriz. Yeni bir takım görev ve sorumluluklarımız, halletmemiz gereken işler veya planlarda yaşanan aksaklıklar stres ve kaygı düzeyini yükseltebilir.  Maddi koşullar, yaşam standardı veya fiziksel şartlarımızda gecikmeler, kısıtlanma ve engellerle karşılaşabiliriz. İş veya özel ilişkilerde soğukluk, mesafe, değersiz hissetme ve reddedilme korkuları bugünlerde tetiklenebilir.

26 Nisan tarihinde kesinleşecek Merkür/Venüs kavuşumu ise hem yukarıda bahsettiğim sert etkileşimi hem de 27 Nisan’da gerçekleşecek Akrep Dolunayının etkilerini bir nebze yumuşatacak gibi duruyor. Örneğin bir konuda cesaretinizi toplayıp konuşma yapmak ama kullanacağınız üslubu daha naif ve sempatik tutarak ikna gücünüzü sergileyebilirsiniz. Ayrıca önem arz edecek görüşme, toplantı, başvuru, evrak işleri, ticari işlemler konusunda bu hafta içi değerlendirilebilir. Bu enerji gökyüzündeki zorlu atmosfere uyum getirmektedir; bu sebeple bazı durumlar karşısında makul ve anlayışlı olmaya çalışın.

Salı günü Akrep Dolunayı gerçekleşecektir. Dolunayla ilgili yazıyı bir önceki “27 Nisan Akrep Dolunayı” isimli postumdan okuyabilirsiniz. Salı günü Pluto geri harekete başlamak üzere durağanlaşacaktır. O gün hem aşırı kontrolcü ve takıntılı hem de kaygı ve kontrol düzeyimiz yüksek olabilir. Bazılarımız için kökten değişecek konularla ilgili duygusal mücadele söz konusu olabilir. Ardından Çarşamba günü yaklaşık 5 ay sürecek Pluto Retrosu başlayacaktır. Bununla ilgili yazıyı 6 Nisan tarihinde paylaştığım “Pluto Retrosu 28 Nisan – 7 Ekim” isimli postumdan okuyabilirsiniz.

30 Nisan Merkür/Neptün 60’lık açısı devamında 2 Mayıs Merkür/Pluto üçgeni kesinleşecektir. Bu iki uyumlu etkileşim hem yaratıcı, duyarlı, anlayışlı ve empatik yönümüzün ön planda olacağını vurguluyor hem de idrakimizin keskin, dikkatimizin daha yüksek olduğunu göstermektedir. Olaylar karşısında doğru gözlem yapabileceğimiz atmosfer olacaktır.

Ayrıca 30 Nisan gerçekleşecek Güneş/Uranüs kavuşumu olacak. Etkisini hafta boyunca sürdürecek olup sürpriz gelişmeleri ve yenilikleri vaat ettiği gibi planlarda istenmeyen değişim ve beklenmedik olayların sebep olacağı huzursuzluklara da işaret ediyor. Bu enerji aynı zamanda özgürleşme isteğimizi tetikleyeceği için kısıtlanmayı, baskı altında olmayı pek hoş karşılamayacağız.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.