26 Mayıs Süper Ay Tutulması: Kolektif Etkileri

26 Mayıs Çarşamba günü Ankara saatiyle 14:13 sularında Yay burcunun 5 derecesinde Ay tutulması medyana gelecektir. Bir sonraki ay tutulmasına kadar yani yaklaşık 6 ay boyunca etkisini sürdürecek olan 26 Mayıs tutulmasının harita aksları değişken nitelikte olduğundan hayatlarımıza hareketi ve değişimi getirecektir. Daha esnek olabileceğimiz, yeni fırsatların önümüze çıkacağı durumlarla karşılaşabiliriz. Tutulma yöneticisi Jüpiter Balık burcunda olup asaleten güçlü yerleşime sahiptir. Bu da tutulmanın bizlere uzun süredir beklediğimiz iyimser atmosferi, iyileşmeyi vaat eden ve umut aşılayan tarafı olduğunu gösteriyor. Lakin fazla iyimserlik rehaveti de beraberinde getirebilir. Jüpiter’in tutulmaya sert açısı abartılı tavırları, fazla kaygısız, esnek ve endişesiz olmayı tetikleyeceği için özellikle pandemi ve sağlık açısından orta vadede istikrarsızlığın ve hayal kırıklıklarının habercisi de olabilir.  Ek olarak bir inanç veya doğru uğruna aşırı fanatikleşme, risk almak, pervasız tutumlar bu tutulmanın etkilerinden olacaktır.

Tutulmanın hem Yay burcunda olması hem de Placidus ev sistemine göre 3-9 aksında gerçekleşeceği için yurtiçi / yurtdışı seyahatler, ulaşım / trafik / taşımacılık / ulusal ve uluslararası ticaret, yükseköğretim, üniversiteler, dini konular ve ideolojiler, kurallar ve hukuki konular, komşu ülkeler ve göçmenlik, medya ve yayınlarla ilgili bir takım gündemleri vaat ediyor. Örneğin seyahatlerle ilgili uluslararası düzeyde yeni kurallar gelebilir. Çalışma izni, oturma izni, vize başvuruları ve göçmenlerle ilgili yeni tür düzenlemeler gelebilir. Özellikle medyada söylentiler, dedikodular, gazete veya gazetecilerle ilgili konular gündemi meşgul edecek gibi duruyor. Ayrıca öğrenciler için yeni dönem eğitim ve eğitim sisteminin gidişatı; sınavlarla ilgili duyurular/kararlar konuşulabilir. Whole sign ev sistemine göre baktığımızda ise tutulma 4-10 aksında gerçekleşiyor. Bu da muhalefet ve iktidarla veya devlette üst düzey yöneticiler arasında gerginliklerin tırmanabileceğine de işaret etmektedir. Ay tutulması ayın dolunay fazı olduğu için yüzleşme, sonuçlanma ve tamamlanma enerjisi çalışıyor demektir. Ek olarak birçok şeyin görünür olacağını, saklanan meseleler var ise ortaya çıkacağına işaret etmektedir.

Tutulma yükseleni Başak ve yöneticisi Merkür’ün Venüs’le beraber 10.evde bulunması çalışma koşulları, çalışan hakları, hizmet sektörü ve genel anlamda istihdamla ilgili yeni açıklamalar, atamalar ve düzenlemelerin altını çiziyor. 6.evdeki Neptün’le sert etkileşim ise belirsizlik veya ertelemelerin söz konusu olabileceğini gösteriyor. Çalışan kesim mevcut düzenle ilgili tatminsizliğini dile getirebilir. Örneğin sınav veya eğitim sistemi ile ilgili kararlarda değişime gidilebilir, ertelemeler olabilir. İkizler teması kararsızlıkların da yaşanacağını vaat etmektedir. Diğer taraftan hem bireysel hem kolektifte yanlış anlaşılmalar, düşünmeden verilen altı boş veya riskli kararlar, ticari veya parasal anlaşma / sözleşme gibi konularda dağılma veya bozulmalar, kandırılma ve dolandırılma teması halen çalışmaktadır.

Türkiye haritasının 6-12 ev aksını etkilemekte olup başlıca konuların yine sağlık, sağlık sektörü, pandemi, istihdam ve hizmet sektörü olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra hastane, hapishane, gizli düşmanlar, gizli saklı işler, suçlular veya gizli tarikatlar, petrol/ petrol şirketleri /uyuşturucu / ilaçlar da bunların arasında yer almaktadır. Tutulma güney ay düğümü bandında olduğu için yukarıda bahsettiğim birçok konuda ülke adına yıpratıcı etkileri ortaya çıkarabilir.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.