26 Mayıs Süper Ay Tutulması: Burçlara Etkisi

Bu tutulma vesilesiyle Aşırı derecede bağlı olduğumuz değerlerimiz, inandığımız ve uğruna mücadele ettiğimiz konular, eleştirmekten ve yargılamaktan çekinmediğimiz birçok durumla ilgili yüzleşmeler yaşayabiliriz. Yargılayıcı olmak ve olaylara hep kendi bildiğimiz açıdan bakmak yerine biraz daha geniş ve farklı perspektiften değerlendirme yapmayı denemeliyiz. Yükselen ve Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz. Aşağıdaki etkiler geneldir ve netlik içermemektedir. Tutulmanın etkileri 6 ay devam edecektir.

KOÇ – Ay tutulması sizlerin 9.evini tetiklemektedir. Ufkunuz ve bakış açınızı değiştirecek ciddi değişimler, yüzleşmeler ve farkındalıklar yaşayacağınız deneyimlere açık olacaksınız. Ruhsal konular veya bu konularda danışmanlık almak, eğitim almak, yurtdışı, yabancılar, yabancı ülkeler, seyahat, hukuki alanlarda uzun zamandır beklemede olan konular varsa netlik kazanabilir. Bir süredir belirttiğim alanlarda planlarınızı veya isteklerinizi gerçekleştirmek isteyebilir, kararlar alabilirsiniz. Bu dönem inişli çıkışlı ruh halinde olma ihtimaliniz yüksek ve bu durumda meditasyon yapmak veya yaratıcı işlerle uğraşmak size iyi gelecek gibi duruyor. Arkanızdan yapılan dedikodu, ikiyüzlülük veya önünüze engel koymak isteyen insanlar tutulma etkisi ile gün yüzüne çıkabilir.

BOĞA – Beklemede olan mal paylaşımı, miras, nafaka, alacak gibi birçok maddi konuda sonuçlar elde edebilirsiniz. Uzun zamandır kapatmak istediğiniz kredi veya borcu kapatma fırsatı yakalayabilirsiniz. Ortak yatırımlarınızda, finansal ilişkilerde kullandığınız ama işe yaramayan strateji ve yöntemlerde değişime gidebilir; size hizmet etmeyen finansal ilişkilerle ilgili yol ayrımı kararı alabilirsiniz. Psikolojik anlamda ise bastırdığınız korkularınız gün yüzüne çıkabilir. Örneğin kaybetme korkusu veya başaramama korkusu gibi. Ayrıca sosyal çevrenize, arkadaşlarınıza ve onların iyi niyetine, sadakatine dikkat etmekte fayda var. Borç verecekseniz, kredi çekecek veya kefil olacaksanız maddi kayıplar yaşamamak adına iyi düşünüp taşınmanızı tavsiye ederim.

İKİZLER – Genel anlamda ilişkiler, evlilik, ortaklık hattınız etki altında olacaktır. Tek taraflı yürütülen ilişkiniz varsa ve elini taşın altına koyan kişi siz iseniz sorgulamalar, yüzleşmeler yaşanabilir. Fikir ayrılıkları ve yanlış anlaşılmalara zemin hazırlayan bir atmosfer mevcut. Temeli sağlam olmayan, bir küs bir barışık devam eden ilişkiniz veya evliliğinizde yol ayrımları beklenebilir. Bazı özel ilişkiler boyut atlayabilir. İlişkisi olmayanlar için yeni fırsatlar kapıda olabilir yalnız abartıya kaçmadan, hemen atlamadan iyi değerlendirerek ilerlemenizde fayda var. Karşınızdaki size denk mi, sizin istediğiniz gibi biri mi diye önce gözlem yapmanızda fayda var ki geçmiş deneyimler tekrarlanmasın. Bu dönem belirttiğim konularda ikilemler ve kararsızlıklar yaşayabiliriz. Fazla eleştirici yaklaşım ilişkilerde gerilimi artırabilir.

YENGEÇ – Çalışma ortamınız, rutin hayatınız ve sağlık alanınız etkilenmektedir. Bu konularla ilgili sorgulamalar ve farkındalıklar kazanabileceğiniz bir süreç sizleri bekliyor. Artık size iyi gelmeyen ortam, ileriye götürmeyen iş kazancınız konusunda yeni kararlar alabilirsiniz. Bu kararları alırken alacağınız riski iyi değerlendirmeniz gerek zira size kayıpta getirebilir. Çalışma ortamınız, günlük rutininizde değişiklikler ve yeni bir ortama geçiş yaşanabilir. Sağlıkla ilgili ertelediğiniz konuların üzerine düşmenizde ve sağlığınızla ilgilenmenizde fayda vardır. Jüpiter’in Balık burcuna geçmesi ile seyahat, yurtdışı, yükseköğretim veya hukuki konularla ilgili beklediğiniz belge veya süreç varsa pozitif gelişmeler yaşanabilir.

ASLAN – Tutulma aşk, çocuk, flört, ilgi alanlarınız, hobileriniz, varsa yaratıcılık içeren işlerinizle ilgili gelişmeleri getirecektir. Aşk hayatınıza yeni bir coşku gelebilir, eğer yoksa flört dönemi sizler için açılabilir. Çocuk sevinci yaşanabilir. İlgi alanlarınıza ve yaratıcılığınıza daha çok zaman ayırmanızda fayda var. Önümüzdeki 6 ay süresince yaşam enerjinize iyi gelecek konulara yönelmekle ilgili farkındalıklar kazanabilirsiniz. Lakin bu süreçte ortak maddi ilişkilerle, harcama / borçlar / vergiler / varsa kredi ile ilgili bir takım kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Fazla riskten, borsa veya benzeri riskli yatırımlardan kaçınmanızda ya da iyi düşünüp taşınmanızda fayda var zira kayıplar veya belirsizlikler getirebilir.

BAŞAK – Ev ve kariyer hattınız etki altında olacaktır. Bu tutulma sizlere taşınma, gayrimenkul yatırımı, evle ilgili yeni kararlar getirebilir; aileniz ve kariyerinizle ilgili denge konusu önünüze çıkabilir. İşinize daha fazla mesai harcamış ve fedakârlıklarda bulunmuş olabilirsiniz. Bunun artık orta yolunu bulma ve aileye, evinize zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Lakin özgürlük teması da çalıştığı için üstünüze gelinmesini istemiyor biraz nefes almak ve özgür bırakılmakta istiyorsunuz. Bu sebeple yaşam tarzınız, belki çalışma modelinizde ciddi değişimlere gidebilirsiniz. Eş veya partnerle olası fikir ayrılıkları, kafa karışıklıkları ve ikilemler bu dönem yaşanabilir.

TERAZİ – Eğitim, öğretim, öğrenim konularında yeni kararlar alabilirsiniz. İşletme sahibi iseniz yaptığınız ticaretle ilgili konularda yeni farkındalıklar kazanacağınız ve adımlar atacağınız bir tutulma olacaktır. Yeni eğitimler alabilir, yükseköğretime geçiş yapabilirsiniz. Yazma çizme gibi işleriniz varsa bu konularda ilerleyebilir ve yakın çevrenizden destek görebilirsiniz. Lakin kardeş, yakın akraba, yakın çevre ile ilgili sizin bakış açınıza uymayan ve size artık iyi gelmeyen insanlardan özgürleşmek isteyebilirsiniz. Onlara set çekebilir, iletişiminizi durdurabilirsiniz. Bu süreçte çalışma düzeniniz, ortamınızla ilgili bazı tatminsizlikler yaşayabilirsiniz. Üstlerinize karşı özverili çalışıp karşılığında umduğunuzu bulamayacağınız deneyimler tetiklenebilir. Olurda çalışma hayatınızla ilgili yeni kararlar alırsanız iyice düşünüp taşınıp öyle uygulamaya geçiniz.

AKREP – Maddi konular, kazancınız, yatırımlar hattınız etkilenmektedir. Geliriniz ve harcamalarınızla ilgili tedbirli ve dikkatli olmanız gereken döneme giriyorsunuz. Uzun zamandır ödediğiniz borçların sonuna gelebilir, tamamlama fırsatı yakalayabilirsiniz. Daha önceden atladığınız bazı ödemeler veya hak edişler karşınıza çıkabilir. Daha önceden yaptığınız yatırımların meyvesini de toplayabilirsiniz. Bu dönem vereceğiniz borçlara dikkat edin, harcamalarda abartıdan kaçının. Daha çok tasarrufa yönelmeniz daha iyi olacaktır. Risk veya dolandırılma gibi durumlara karşı gözü açık olmanızda fayda var. Ortak kazançla ilgili yanlış anlaşılmalar veya kararsızlıklar yaşanabilir. İşinizle ilgili bir takım gelişmeler kazancınıza yansıyabilir. Ayrıca değer algılarınız ve öz değerinizle ilgili yeni farkındalıklar da bu dönem yaşayabilirsiniz. Size hizmet etmeyen bakış açınızı geride bırakıp özgürleşin.

YAY – Tutulma tam da burcunuzda gerçekleşiyor yani en çok etkiyi siz alıyorsunuz. Öncelikli olarak sizi beraberinde işinizi, özel veya sosyal ilişkilerinizi, aileniz ve eviniz gibi birçok konuyla ilgili tamamlanma enerjisi taşımaktadır. Farkındalık kazanacağınız bir dönem diyebiliriz. Daha özgür ve kafanıza göre hareket etmek isteyebilir, yeni şeyler öğrenmek, kendinizi geliştirmek, isteklerinizi artık hayata geçirmek isteyebilirsiniz. Size artık iyi gelmediğini veya sizi ileriye götürmeyip yerinizde saymanıza sebep olduğunu düşündüğünüz konularla ilgili kalıplarınızdan, bağlı olduğunuz inanç, değer ve yargılardan kurtulma zamanıdır. Bunlar hayatınızda sürdürdüğünüz ilişki, evlilik, hedefiniz, iş ve çalışma hayatı belki aileniz olabilir. Özgürleşmeniz gereken konu neyse ona karar verin. Tabii bu süreçte kararsızlık ve ikilemler yaşamanız kuvvetle muhtemeldir. Ayrıca fiziksel anlamda değişime gitmek isteyebilir, belki spor belki beslenme düzeni belki imaj değişimi yapabilirsiniz.

OĞLAK – Tutulma elinizde olmayan bir takım olayları, ruhsal anlamda zorlanmayı getirebilir. Ayrıca önünüze taş koymak isteyen, dedikodu yapan, arkanızdan iş çeviren bazı insanlar ve olaylar gün yüzüne çıkabilir. Aldatıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönem daha çok kabuğunuza çekilip gözlem yapma zamanıdır sizin için. Ruhunuza iyi gelecek konulara yönelmeniz, kargaşadan uzaklaşıp kendinize zaman ayırıp dinlemek iyi gelecektir. Meditasyon veya spor içsel dengeyi yakalamanıza yardımcı olabilir. Anlaşma veya sözleşme gibi konularda yanılma payı kuvvetle muhtemeldir bu sebeple bu tarz işlemlerde dikkatli olunuz. Ek olarak yakın çevre, akraba veya kardeşlerle olan ilişkilerde yanlış anlaşılmalar yaşanabilir ve gereksiz yere konu büyüyüp uzayabilir.

KOVA – Bu dönem sosyal ortamlarda, arkadaşlık gruplarında, sivil toplum kuruluşlarında,  hayatınızdaki dış faktörlerle ilgili olumlu gelişmeler ve görünür olma fırsatı yakalayabilirsiniz. Yeni umut ve amaçlar doğurabilir bu tutulma. Yalnız arkadaşlıklarınıza fazla güven ve fedakârlık teması sonrasında sadakatsizlik veya hayal kırıklığıyla sonuçlanabilir. Harcamalarınızda artış, yatırımlarınızda abartı ve riske eğilim gösterebilirsiniz. Dikkat edin paranız elinizden kayıp gitmesin. Aşk ve flört gibi konularda yanlış anlaşılma, gönüllerin başka birine kayması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. İş hayatınızda üzerine çalıştığınız projeleriniz varsa bitirebilir, ortaya çıkarabilir ve belki prim veya bonus gibi destekler de görebilirsiniz.

BALIK – Kariyer hayatınız ve hedeflerinizle ilgili önemli karar ve yol ayrımı aşamasında olabilirsiniz. Öncelikle görünür olma ihtimaliniz yüksek lakin başka bir yere taşınma veya tayin, görev değişikliği ve yönetim değişikliği beklenebilir. Beklediğiniz takdir veya terfi size verilmeyebilir yani beklentiler dilediğiniz gibi karşılanmayabilir. Uzun zamandır istifa kararını bu tutulma etkisi ile artık uygulamaya koyabilirsiniz. Bu süreçte aile fertleriyle fikir ayrılıkları yaşamanız kuvvetle muhtemeldir. Gerçeklerden kaçmamaya onlarla yüzleşmeye çalışın. Bilinçli kararlar almaya bakın. Eğer yeni iş kapısı görünüyorsa iyi değerlendirin zira ilk başta sunulan teklif ve şartlar cazip görünse de sonrasında hayal kırıklığı yaratabilir.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.