24 – 30 Mayıs Haftası

Haftaya Çarşamba günü Yay burcunda gerçekleşecek tutulmanın yoğun etkisi altında girmiş bulunduk. Tutulma öğlen 14:13 sularında gerçekleşeceği için Türkiye’den gözlemlenemeyecektir. Tutulmanın kolektif ve bireysel anlamda etkilerini detaylıca önceki 2 postumda yayınladım. Oradan okuyabilirsiniz. Etkisi bir sonraki 19 Kasım’da gerçekleşecek Ay tutulmasına kadar devam edecektir. Bu hafta enerjisini yavaştan hissettirmeye başlayan Venüs/Neptün karesi 27 Mayıs tarihinde kesinleşecektir. Değişken burçlarda bulunan bu iki gezegen arasındaki sert etkileşim kısa süreli kafa karışıklıklarına, ayran gönüllülüğe, hem özel hem sosyal hem de parasal ilişkilerde gözleri kapalı olmaya ve karşımızdaki insanı fazlaca idealize etmeye açık atmosfer yaratmaktadır. Neptün’ün bulunduğu burç Balık değişken niteliğe sahip ve aynı zamanda Jüpiter’in burcu olarak bilinmektedir. Bu da alma-verme dengesinde aşırıya kaçmayı, sevdiklerimize karşı fazla verici ve fedakâr olmayı lakin karşılığında ise memnuniyetsizliği getirebilir. Finansal anlaşmalara özellikle dikkat edelim, kadın figürlerle olan paylaşım ve iletişimde – kız kardeş, kız arkadaş, iş arkadaşları – ikiyüzlülük, yalan, aldatma, yanlış anlaşılma gibi durumlara açığız. Cüzdanınıza sahip çıkın, yatırımlarınıza özen gösterin zira maddi kayıplar beklenebilir.

29 Mayıs tarihinde kesinleşecek Merkür/Venüs kavuşumu ise yakın çevremiz, arkadaşlarımızla olan iletişimimize olumlu yansıyacaktır. Daha hoşsohbet, diplomatik, uzlaşmacı olabileceğimizin işaretidir. Gölge yönde kolaya kaçan, tembel ve vurdumduymaz taraflarımızı da ön plana çıkarabilir. 31 Mayıs tarihinde başlayacak Merkür retrosunun gölgesini hissetmeye başlamışızdır birçoğumuz. Merkür 29 Mayıs tarihinde durağan pozisyona geçip 31 Mayıs-23 Haziran tarihleri arasında geri hareketini gerçekleştirecektir. İletişim, seyahat, sınav, eğitim, sosyal medya ve teknolojik aletlerle ilgili zorlanma ve aksaklıklar yaşanabilir. Gölge günler de bu etkileri getirebilir. Bu sebeple yedekleme yapmayı unutmayınız, yeni elektronik alet alırken dikkat ediniz. Uzun zamandır ihmal ettiğiniz konular varsa pat diye sorun olarak karşınıza çıkabilir. Tedbirli olun derim.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.