21 – 27 Haziran Haftası

Haftaya Güneş’in Yengeç burcuna geçişi ve yaz mevsiminin başlangıcıyla giriş yaptık. Bugün senenin en uzun gününü yaşayacağız. Öncelikle bütün Yengeçlerin doğum günlerini en içten dileklerimle kutlarım. Mutlu Güneş döngüsü dilerim. Bununla beraber önümüzdeki bir ay boyunca hayatlarımızda Yengeç burcunun temsil ettiği temalar ön plana çıkacaktır. Aidiyet duygumuz daha yüksek, daha korumacı, şefkatli, çevremize karşı duyarlı ve empatik olacağız. Olaylar karşısında daha duygusal ve sübjektif bazen de önyargılı tavırlar sergileyebiliriz. Bireysel anlamda ev, aile, yuva, taşınma, yerleşim, geçmişle ilgili konular; kolektifte ise beslenme, yeme-içme, aile-çocuk, kadınlar, denizler, nehirler veya su ile ilgili meseleler önümüzdeki bir aylık süre boyunca etkin olacak gibi görünüyor. 21 Haziran’ın bir diğer konusu geçen haftadan etkisini göstermeye başlayan Venüs/Neptün üçgenidir. Bu açı bugün kesinleşecek olup affetmek, barışçıl davranmak, uyumlu olmak gibi enerjileri çalıştırmaktadır. Sorunları çözmek için oturup karşılıklı konuşmak, orta yolu bulmak, özellikle ilişkileri düzeltmek ve kırgınlıkları gidermek açısından destekleyici olacaktır. Önümüzdeki 3 gün etkisini azalarak sürdürmeye devam edeceği için huzur, neşe, şükür ve minnet duygumuzu pekiştirelim. Lakin affedici olmanın, fedakârlığın dozunu iyi ayarlayalım derim.

22 Haziran Salı günü Merkür durağan pozisyona geçiş yapıp 23 Haziran düz hareketine başlayacaktır. Özellikle Salı ve Çarşamba günleri iletişim kazalarına dikkat edelim. Yanlış anlaşılmalar, söylediklerimizin yerine ulaşmaması, aceleci ve yanlış kararlar almak gibi temaların yaşanması olasıdır. Yalan yanlış haberlerin veya doğruluk payı net olmayan konuların da önümüze çıkması muhtemel olduğu için özellikle bu iki gün önemli evrak işleriniz, imza, toplantı, ticari işler veya iş görüşmeleriniz varsa ekstra özen göstermenizde ya da mümkünse ertelemenizde fayda vardır. 23 Haziran Güneş/Jüpiter üçgen açısı da kesinleşecektir. Bu açı bireysel anlamda özgüvenin, hoşgörünün yüksek olacağını vaat etmekle beraber iyicil ve olumlu bakış açısını geliştirmek adına güzel etkilere sahiptir. Şanslı ve başarılı hissedeceğimiz deneyimler yaşayabilir, önümüze büyük hedefler koyabiliriz. Bir amaç uğruna özveri ile çalışmamız için gökyüzü bizleri destekler niteliktedir. Önümüze çıkan fırsatları değerlendirmek ya da dostane ilişkiler kurmak adına bu pozitif enerjiyi kullanabiliriz.

24 Haziran tarihinde kesinleşecek Venüs/Pluto karşıtlığı -/+ 3 gün etkisini sürdürecektir. Yoğun duyguların ve çekimin söz konusu olduğu atmosfer bizleri bekliyor. Aynı zamanda manipulatif, kontrolcü, yıkıcı, baskıcı temalar da görülebilir. Özel, sosyal veya finansal ilişkilerinizde zorlayıcı etkiler yaşanması kuvvetle muhtemeldir. Örneğin eşiniz, partneriniz veya siz aşırı şüpheci, kıskanç veya sahiplenici davranışlar sergileyebilirsiniz. Güç savaşı ya da suçluluk duygusu barındıran olaylar da yaşayabilirsiniz. Bu açı aynı zamanda ileride size kötü davranış sergileyecek, sizin özverinizi kötüye kullanacak veya suiistimal edecek kişilere âşık olma potansiyelini taşımaktadır. Ek olarak estetik, güzellik, dış görünüşümüzle ilgili yoğun değişim arzusu ve para harcama isteğimiz baskın olabilir. Karar verirken iki kere düşünmekte fayda vardır. Perşembe günü hafta başından etkisini yoğun şekilde hissettiren Oğlak Dolunayı da gerçekleşecektir. Dolunay yazısının detaylarına bir önceki posttan ulaşabilirsiniz.

27 Haziran Venüs Aslan burcuna geçiş yapacaktır. Beğenilme ve ilgi odağı olma arzumuz artacak olup ilgi ve sevgimizi daha coşkulu ve dramatik bir şekilde ortaya koymaya başlayacağız. Venüs Aslan enerjisi kolektife daha dışa dönük, sosyal, hayat dolu ve neşeli mizaç getirecektir. Kaliteli giyinmek, takıp takıştırmak, modaya para harcamak, büyük partilere katılmak, yeni insanlarla tanışmak gibi etkilere açık olacağız. Ek olarak dış görünüşümüzle ilgili radikal değişimlere gitme dürtümüz artabilir. Bu geçiş özellikle saçlarda değişime gitmek adına verimli transit olarak bilinmektedir. Daha detaylı yazıyı bir sonraki posta yayınlayacağım.

Mutlı haftalar dilerim. Sevgiyle kalın.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.