19-25 Temmuz Haftası

19 Temmuz haftasına Merkür Kiron karesi ve devam eden Salı gününe Merkür Uranüs 60’lık açısı ile başlamış bulunuyoruz. Pazar günü gerçekleşen Güneş Pluto karşıtlığı halen etkisini devam ettirmesi ve beraberinde Merkür Kiron arasındaki sert etkileşim sebebiyle sözlerimizle birilerini yaralamamaya dikkat edelim. Dil yarası bu açının etkilerinden biridir zira. Olayları kişisel algılayıp kırılgan davranabiliriz. Ev, çocuk, aile, güvenlik alanımız, düzenimiz gibi konular sıkça gündem noktası olabilir. Geçmiş konulara dönebiliriz. Ani gelişmeler, sürpriz haberler, planda olmayan kısa seyahatlere ve buluşmalara işaret eden Merkür Uranüs uyumlu açısı olası iletişim kazalarının da altını çizmektedir. Farklı ve yaratıcı fikirleri ortaya atma konusunda bizleri destekleyen bu uyumlu açı diğer taraftan hızlı aksiyon alayım, hemen çözüm üreteyim derken yanlış kararlar vermemize de sebep olabilir.

Diğer yandan Salı günü Merkür Sirius sabit yıldızı kavuşumu gerçekleşecek olup “iyi düşünelim iyi olsun” mottosunu güçlendiren etkiye sahiptir. Bu kavuşum yazılı veya sözlü olan her türlü iletişimin kalitesini artırmakla beraber dua, niyet, meditasyon, hayır işleme, yardımlaşma, besleme, kollama, şefkat ve özveri temalarını ön plana çıkarmayı destekleyen kaliteye sahiptir.

22 Temmuz Perşembe günü Venüs asaleten düşük olduğu yani doğasını rahat ifade edemediği Başak burcuna geçiş yapacaktır. Buradaki transiti 16 Ağustos’a kadar devam edecek olup özel, sosyal ya da maddi olan her türlü ilişkide rasyonellik, mantık ön plana çıkacaktır. Havadan nem kapma, kusur arama, eleştirel bakış açısı ile değerlendirme, ince eleyip sık dokuma gibi deyimler tam Başak temasına uygun olduğundan bu doğayı aşk, flört, ilişki, partner, eğlence, güzellik, parasal konular, hayattan zevk alma ve ilgimizi belli etme şeklimizde hissedeceğiz. Aslan’ın gösterişi Başak burcunda kendini sadeliğe bırakacaktır. Bahsi geçen konularda emek ve çalışkanlık, elini taşın altına koymayı ve fedakârlığı göreceğiz veya görmek isteyeceğiz. Aynı gün Venüs Balık burcundaki retro Jüpiter’le 180’lik açı oluşturacaktır. Bu da 2-3 gün sürecek yeme-içme-eğlence, güzellik – estetik, harcamalar, yardımlaşma, fedakârlık gibi temalarda aşırıya kaçmayı ve abartmayı gösteriyor; fazlasını istemenin ya da olması gerekenden fazlasını vaat etmenin altını çizmektedir. Tutamayacağımız sözler vermeyelim derim.

22 Temmuz Güneş kendi tahtına yani Aslan burcuna geçiş yapıyor ve buradaki seyahati 22 Temmuz’a kadar devam edecektir. Tüm Aslan burçlarının doğum günleri kutlu olsun, mutlu güneş döngüleri diliyorum hepinize. Güneş’in kendi yönettiği burca geçmesiyle hayat enerjimiz, özgüvenimiz daha da artacaktır. Bireysel iradeyi ortaya koyma, boy gösterme, koşulları iyileştirme ve güçlendirme, ilgi odağında olma, istekleri için cesurca hareket geçme gibi temalar transit boyunca aktif olacaktır.

24 Temmuz 1 derece Kova burcunda Dolunay meydana gelecektir. Detaylı yazısını paylaşacağım dolayısıyla Dolunay’ın başlıca temaları toplumsal haklar, insan hakları, teknoloji, internet, sosyal mecralar, buluşlar, hava yolları, uçaklar, özgürlük, eşitlik, protesto gibi konular olacaktır. Yöneticisi Satürn retro harekette olduğundan geçmişten gelen konu ile ilgili özgürleşme, hak arayışı, olaya daha fazla kayıtsız kalamama durumları yaşanabilir. Aynı gün kesinleşecek Merkür Neptün üçgeni her türlü ihtiyaçlara karşı özellikle de aile / ev / yerleşim / çocuklar konusunda duyarlı, duygusal zekâmızın ön planda olduğu atmosfere işaret edecektir. 25 Temmuz Pazar günü kesinleşecek Merkür Pluto karşıtlığı ise zihinsel anlamda kafamızın dolu olduğunu, bir konuya veya olaya takılıp kaldığımızı bunun yanı sıra sözlü ve yazılı iletişimde gerilimi, siniri, sert çıkışları ve baskıyı da tetiklemektedir. Özellikle takıntı yaptığımız tema her neyse algımızı ve düşünme şeklimizi körleştirebilir. Diğer taraftan bir takım gizli konuların ve sırların da gündemi meşgul etme ihtimali var.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.