19-25 Nisan Haftası

19-25 Nisan haftasına Güneş Merkür kavuşumu ile giriş yapmış olacağız. Sabah 04:36 – 10:39 arası kavuşumları kesinleşecek olup Merkür cazimi olacak yani Güneş’in niteliğini, gücünü ve doğasını benimseyecektir. Bu saatler arasında Koç burcunun son derecelerinde olmalarından sebep bir konuda hızlı aksiyon almak, sabahın erken saatlerini önemli görüşme ve meseleleri konuşup çözüme kavuşturmak için değerlendirebiliriz. Olaylara kendi açımızdan bakmak ve bencil davranmak bu kavuşumun gölge yönlerindendir. Bu sebeple daha çok gözlemleme, değerlendirme, sorgulama, ikna etme ve çözüm odaklı yaklaşımı ön plana çıkarabiliriz. Aynı gün Merkür sonrasında Güneş Boğa burcuna geçiş yapacaklar. Böylelikle gökyüzünde 4 gezegen Boğa burcunda olacaktır; bu da fiziksel ve bedensel ihtiyaçlar, güvenlik arayışı, üretkenlik, istikrar, sahip olduğumuz maddi kaynaklar gibi konular gündemimizde olacak demektir. Huzur ve sakinlik arayışında olacağız. Mayıs ayının ikinci haftasına kadar olan süreçte konfora ve boğazımıza düşkünlük görülebilir, riskten kaçınabilir, işleri daha ağırdan alabiliriz. Kilo alma ve hareketsiz kalma riskimiz de yüksek baştan söyleyeyim. Boğa’nın sabit bir burç olmasından sebep yeniliklere, farklı olana ve değişime direnç gösterebilir veya adapte olma isteğimiz düşük olabilir.

20 Nisan’dan etkilerini hissetmeye başlayacağımız Venüs Uranüs kavuşumu 23 Nisan tarihinde kesinleşecektir. Olumlu anlamda sürpriz aşklara, yeni tanışmalara, beklenmedik maddi kazançlara vesile olabilir. Bu etki altında başlayan flörtler sıra dışı ve özgürlük anlayışı yüksek olsa da ani başlayıp ani bitebilen özelliği de taşıyabilir. Zira bağlılık sorunsalı, beklenilen sadakati görememe gibi durumlar kuvvetle muhtemeldir. Uranüs etkisinden sebep aşırı bir özgürlük ve başkaldırı isteği gergin hava yaratabilir; böylelikle ani kopmalar ve ayrılıklar; tutarsız davranışlar söz konusu olabilir. Bu illa özel ilişkilerde değil sosyal ilişkilerimizde de baş gösterebilir.

Özellikle 22-23 Nisan Mars İkizler burcunun son derecelerinde olacağından önemli görüşme, konuşma, haberleşme, resmi/ticari evrakla ilgili durumlarda aksaklıklar yaşanabilir. Bireysel olarak bu atmosfer kardeşler, yakın çevre, arkadaşlıklar hatta akrabalarla olan iletişimimize de yansıyabilir. Çok gergin ve asabi olabilir, olmadık yerde beklenmedik çıkışlar gösterebiliriz. Ya da tam tersi gerginliği, öfkeyi bastırabilir bu sebeple halsiz ve isteksiz olabiliriz. 23 Nisan Mars Yengeç burcuna geçiş yapacak ve 11 Haziran’a kadar burada yolculuğuna devam edecektir. Mars doğasını Yengeç burcunda rahat ifade edemez, bu sebeple ruhsal dalgalanmalar bizim motivasyonumuzu da etkileyecektir. Bu da yer yer dengesiz ve tutarsız olmamıza sebebiyet verecektir. Bireysel eforumuz daha çok ev / aile / yerleşim / ebeveyn / çocuklar gibi konulara yönelecektir.

24 Nisan Merkür Uranüs kavuşumu hızlı ve yaratıcı zihne diğer yandan ani ve dürtüsel kararlara, iletişim şekline ve beklenmedik haberlere işaret edecektir.  25 Nisan Merkür ve Venüs’ün Satürn’le sert etkileşimi finansal konular – projeler, yatırımlar, alım satım –  ile ilgili daha gerçekçi, disiplinli yaklaşımla gözlem yapmamızı ve aksiyon almamızı destekleyecektir. Diğer taraftan anlattığımız konunun karşı tarafa ulaşmaması, iletişim ve haberleşmede kısıtlama/engel söz konusu olabilir. Değersiz ve sevgiden yoksun hissetme, reddedilme korkusu, kıtlık bilinci gibi durumlar tetiklenebilir.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.