17 – 23 Mayıs Haftası

Yeni haftaya 26 Mayıs tarihinde gerçekleşecek Yay burcundaki Ay tutulmasının yoğun etkisi altında girmiş bulunacağız. Tutulma ile ilgili detaylı yazıyı önümüzdeki günlerde paylaşacağım. Pazartesi günü Güneş/Pluto arasında üçgen açı ve Venüs/Kuzey Ay düğümü kavuşumu gerçekleşecektir. Öncelikli olarak görev ve sorumluluklarımızla ilgili etkin, üretken ve ciddi anlamda çalışkan olabileceğiz. Motivasyon ve direncimizi yüksek tutacak bu atmosfer aynı zamanda hayatımızdaki güçlü kişilerden de destek görebileceğimizi vaat etmektedir. Hedef ve planlarımızda yapıcı adımlar atabiliriz. Diğer taraftan Venüs/KAD kavuşumu, sonraki günlerde Kiron ve Satürn’le yapacağı olumlu etkileşim özel ve sosyal ilişkilerimiz, güzellik / estetik / fiziksel değerlerimiz açısından iyicil etkileri beraberinde getirebilir. Önemli seçimler, tercihler, karşılaşmalar ve kadersel fırsatlar yakalayabiliriz. Aynı zamanda maddi açıdan yeni ve kalıcı adımlar atılabilir; alternatif yatırım araçlarına yönelebiliriz. Hayatımızdaki kadınlardan destek görebilir, seçim yaparken kendimizden daha olgun ve tecrübeli kişilerden fikir alabiliriz. Kiron’la etkileşimi ise belirttiğim konularda geçmişten bu güne kadar taşıdığımız üzüntü / sıkıntı / çözülmeyen problemleri iyileştirme isteği içinde olabilir ve harekete geçebiliriz. Veya geçmiş tecrübeleriniz size hayatınızdaki bir kadına yardım elinizi uzatmanızda rehberlik edebilir.

20 Mayıs Güneş İkizler burcuna geçiyor ve tüm İkizler burcu arkadaşların doğum günlerini şimdiden kutluyorum. Bir aylık İkizler döneminde Boğa burcunun sakinlik ve huzur arayışında olan enerjisi yerini hızlı ve dinamik atmosfere bırakacaktır. Sosyalleşme, iletişim, eğitim / öğretim / seyahatler ve haberleşmede artış görüleceği gibi daha dışa dönük ve esnek ruh halin içinde olacağız. Pratik olma, hızlı düşünme, sorgulama ve meraklı enerjimiz Güneş’in İkizlere geçişi ile iyice pekişecektir. 21 Mayıs Güneş/Jüpiter karesi çok fazla esneklik ve değişken koşulların olabileceğini vaat etmektedir. Fazla iyimser ve özgüvenli davranıp sınırlarımızı aşabiliriz. Örneğin müsrif olabilir, yanlış ve riskli kararlar alabiliriz. Herhangi bir konuda birden fazla seçeneğimiz olabilir ama kararsızlığımız da bir o kadar artacak gibi görünüyor. Etkisini -/+ 3 gün sürdürecektir.

23 Mayıs kesinleşecek Merkür-Neptün karesi de Güneş/Jüpiter olumuz etkileşimi ile beraber kararsızlığımızı daha da tırmandırabilir. Özellikle etkisini -/+ 3 gün sürdürdüğünü düşünürsek 20 – 26 Mayıs tarihlerini dikkate almak gerekli. Zihnimiz normale göre daha bulanık ve dağınık olabilir. Dikkatimizi tek bir konuya odaklayamama, oldukça kararsız ve belirsiz olabiliriz. Aslı astarı olmayan kirli bilgi, söylenti veya haber; kanma / kandırılma / dolandırıcılık gibi olayların gerçekleşmesi bugünlerde beklenebilir. Ayrıca ay sonu Merkür geri hareketi ve sonrasında yapacağı ileri hareketinde 2 kez daha aynı derecelerde Neptün’le sert etkileşimde olacaktır. Bu da Temmuz’un ilk haftasına kadar yer yer belirttiğim kafa karışıklıkları, yanlış seçimler sonucunda yaşanabilecek hayal kırıklıklarını tetikleyebilir.

23 Mayıs Satürn retrosu başlıyor. 11 Ekime kada devam edecek. Bu da demek oluyor ki, özgürlükle ilgili engeller, kısıtlar yeniden değerlendirilecek. Sınırlamaların daha da gevşetilmesi kuvvetle muhtemeldir. Lakin görmezden geldiğimiz, çözmekten kaçındığımız, ertelediğimiz her türlü problem retroda önümüze çıkabilir. Eksik gedik ne varsa tespit edip çözme, temizleme, düzene sokma ve yeniden yapılandırma zamanıdır.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.