14 – 20 Haziran Haftası

Tutulma haftasını geride bırakmış olsak da bu haftaya da tutulmanın etkileriyle girmiş bulunacağız. 14 Haziran Pazartesi Güneş/Neptün karesi kesinleşecektir. Bu ay Neptünyen enerjiler devrede olduğundan özellikle bu açının etkisi altında önümüzdeki 3-4 gün kafamız ekstra karışık olabilir, dalgınlık, sorumluluklarımızdan kaçmak, altı boş umutlara kapılmak gibi etkilere açık olacağız. Bu da karar mekanizmamızın verimli çalışmayacağına işaret ediyor. Dağılmaya, aldanmaya, hata yapmaya müsait günlerdeyiz. Dikkat edelim.

15 Haziran tarihinde Satürn-Uranüs karesi kesinleşecek. 2021’in Ocak – Şubat aylarında bu sert etkileşimin kuvvetli etkilerini yaşadık. Toplu elektrik kesintileri, eylem ve protestolar, düzene ve kurallara karşı isyan, finansal piyasalarda hareketlenmeler yaşadık. Bu ikilinin arasında bu sene yaşanan ilk sert etkileşim bu sefer 2.kez kesinleşiyor ama biz etkisini son 2 haftadır zaten yoğun şekilde hissediyoruz. Önümüzdeki 3 hafta etkisini sürdürmeye devam edecektir. Elektrik-elektronik, dijital veri, siber güvenlik, hava ulaşımı ile ilgili bir takım engel, zorluk ve arızalar oluşabilir. Hava muhalefeti ve yer sarsıntıları tetiklenebilir. Para piyasalarında keskin hareketlenmeler bu süreçte kuvvetle muhtemeldir. Bu hafta özellikle değer yargılarımız, kendi çizdiğimiz kurallar ve kısıtlamalarla, tereddütlerimizle, otorite ile olan ilişkimizle ilgili değişim dönüş, özgürleşme, radikal kararlar alma, sorgulama, farkındalık kazanma enerjisi yoğun bir şekilde hâkim olacaktır. Lakin Güneş/Neptün karesi karar alırken bizi şaşırtabilir, vardığımız kanıların doğruluğunu gözden geçirmekte fayda var. Bunu yapamamam veya yapmamam lazım dediğimiz konularda Mars Aslan enerjisi ile beraber artık risk alma, cesaret gösterme, atak davranma eğiliminde olabiliriz. Aynı gün Mars/Jüpiter arasında 150’lik açı kesinleşeceği için çaba gösterirken ve risk alırken aşırıya kaçmaktan; sınırlarınızı çok fazla zorlamaktan kaçının.

21 Haziranda retro harekete başlayacak Jüpiter 19 Haziran tarihinde durağan pozisyona geçecektir. Jüpiter 28 Temmuz’a kadar Balık burcunda devamında 18 Ekim’e kadar Kova burcunda süreci tamamlayacaktır. Jüpiter’in haritamızda düştüğü ev konularıyla ilgili yavaşlama veya ilerlemeyi zorlaştıran gecikmeler meydana gelebilir. Bu sebeple büyüme, gelişme, şans ve ilerleme elde etmek istediğiniz konularda ekstra çaba sarf etmeniz gerekebilir. Jüpiter Retroları biraz da iç gözlem yapma ve geriye çekilip düşünme zamanıdır, kendinizde şifalandırmak istediğiniz konularla ilgili danışmanlık veya terapi alabilirsiniz, çalışmalar yapabilirsiniz.

19 – 20 Haziran yani hafta sonu itibariyle Venüs Neptün’e doğru üçgen açı yapmaya gidiyor ve sonraki hafta açısal derece kesinleşecektir. Bu açı iki su grubunda bulunan gezegenler içsel ilhamı besleyen, yaratıcı enerjimizi ortaya çıkaran, aşkta / sevgide / ilişkilerde / aile içi sorunların veya kırgınlıkların giderilmesinde affedici, barış yanlısı ve uyumlu enerjiler taşımaktadır. Havada aşk kokusu var dedikleri bu açıya çok yakışan bir tabirdir, zira romantik bir enerji taşımaktadır. Lakin affedici ve kabullenici olurken, ayaklarımızın yerden kesilip kendimizi gözü kapalı adarken dengeyi elden bırakmayalım.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.