11 Mayıs Boğa Yeniayı

11 Mayıs bugün 21:59 sularında Boğa burcunda Yeniay meydana gelecektir. Kafamızda birçok belirsizlik netliğe kavuşabilir. Yarım kalan birçok konuyu tamamlamak, aklımızdaki birçok soruyu artık ertelemeden cevaplamak ve yeni bir aşamaya geçmek için uygun bir dönem. Boğa burcu maddi değerler, güvenlik ihtiyacı, sağlamlık ve istikrar arayışını temsil eder dolayısıyla Yeniay uzun vadeli yeni girişimleri başlatmak için önemli bir zemin hazırlamaktadır. Yeni iş kurmak, gayrimenkul veya finansal konularda yatırımlar, birikim yapmak ve riskten uzak sağlamcı ve kalıcı adımlar atmamız için bizi destekliyor. TC haritasının 5-11 aksını etkilediği için ülkede etkinlik, organizasyon, eğlence / kafe / restoran işletmeleri ile alakalı kararlar gündemde olabilir. Siyasi gelişmeler, partiler ve meclisle ilgili hareketlenmeler muhtemeldir. Merkür KAD (kuzey ay düğümü) kavuşumu da yeni kararlar, anlaşma, sözleşme ve atılımlara işaret etmektedir – özellikle ulaşım, toplu taşıma, medya veya eğitimle ilgili konularda. Diğer taraftan finansal kurumlarla ilgili gündemi öne çıkarabilir; piyasalar da dalgalanmalar beklenebilir. Bir toprak elementinde gerçekleşen Yeniay toprak, tarım, gıda ile ilgili konuları da gündeme taşıyabilir.

Yeniay Satürn’e uzak toleranstan kare, Pluto ile üçgen ve Neptün ile 60’lık açı yapmaktadır. Meali yeniden yapılandırmaya ve düzenlemeye gitmek için bir nevi itici güç rolünü oynuyor. Sorunların köküne inerek halledip bununla beraber özverili ve yaratıcı yönümüzü ortaya çıkarabiliriz. Ama bu o kadar kolay olmayacak, Satürn etkisinden sebep zorlanacağımız aşikâr. Maddi standartlarımızı gözden geçirme, önlemler alma belki bireysel kemer sıkma politikası uygulama zamanı gelmiştir. Kendi yarattığımız konforun, ortamın veya çevrenin artık bizim için tatmin edici olmadığını ve yeni bir viraj almak gerektiğini düşünebiliriz. Kendimizi yetersiz bulduğumuz, harekete geçmek yerine ağırdan aldığımız ve oyaladığımız konularla yüzleşebiliriz. Bunlar belki kalıplaşmış düşünceler, iş ortamımız, maddi kısır döngümüz, değer yargılarımız veya ilişkilerimizdir. Değiştirmek için yeni bir rota çizme zamanının geldiğini içten içe hissedebilirsiniz. Uranüs’ün uzak toleranstan etkisi, Yeniay ve an haritası MC yöneticisi Venüs’ün İkizler burcunda olması birçoğumuzun hayatında değişim enerjinin tetikleneceğini vaat ediyor.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.