10 – 16 Mayıs Haftası

Mars/Kiron arasında sert etkileşim 12 Mayıs tarihinde kesinleşecek olsa bile bu hafta sonundan itibaren etkisini göstermeye başlayacaktır. Öfkemizi kontrol etmekte zorlanabilir bu sebeple de yanlış çıkışlarda bulunabiliriz. Çoğunlukla bu tarz öfke patlaması, ısrarcılık veya kendimizden fazla emin olma eğilimi günün sonunda pişmanlık doğurabilir. Özellikle aile içinde olası tartışma ve gerginliğe dikkat edelim, geçmişten gelen bir takım konular gündeme taşınıp tartışılabilir. Duygusal yaralarımız yüzeye çıkabilir kendimizi savunmasız ve kırılgan hissedebiliriz. Bu açı sakarlık, baş ağrısı, migren ve mide sorunlarını tetikleyebilir. Kendimizi yetersiz hissedebilir bu sebeple üzerinde çalıştığımız veya durduğumuz herhangi bir konuda cesaretimizi toplamakta zorlanabiliriz. Bu atmosferde verilmesi gereken olumlu tepki öfkemizi ve inisiyatifimizi doğru şekilde kontrol etmek olacaktır. Açı -/+ 5 gün etkisini sürdürecektir.

Haftaya Ay balzamik yani kapanış evresinde başlayacağız ve 11 Mayıs Salı günü 21:59’a kadar bu fazda ilerleyecektir. Kendimizi genel olarak yorgun ve enerjisi düşük hissedebiliriz. Diğer yandan Pazartesi Merkür ve Kuzey Ay Düğümü (KAD) kavuşumu gerçekleşecektir. Etkisini -/+ 2 gün kuvvetli sürdüreceği için eğer gündeminizde yapılması gereken konuşma, anlaşma, imza veya başvuru ve alınacak karar varsa bugünler değerlendirebilir. Kadersel fırsat veya teklifler önümüze gelebilir.

11 Mayıs 21:59 sularında Boğa burcunda Yeniay meydana gelecektir. Boğa burcu maddi değerler, güvenlik ihtiyacı, sağlamlık ve istikrar arayışını temsil eder dolayısıyla Yeniay uzun vadeli yeni girişimleri başlatmak için önemli bir zemin hazırlamaktadır. Yeni iş kurmak, gayrimenkul veya başka tür mal/mülk konularında yatırımlar, finansal yatırım, birikim ve risksiz sağlamcı adımlar atmamız için bizi destekler nitelikte. Yeniay Satürn’e uzak toleranstan kare, Pluto ile üçgen ve Neptün ile 60’lık açı yapmaktadır. Meali yeniden yapılandırmaya ve düzenlemeye gitmek için bir nevi itici güç rolünü oynamaktadır. Sorunların köküne inip halledip bununla beraber fedakar, yaratıcı ve empati yönümüzü ortaya çıkarabiliriz. Belki ev ekonomisini gözden geçirebilir, kemer sıkma politikası uygulayabilir ve böylelikle maddi açıdan güvenli ortamı geliştirebiliriz. Yeniay postu ayrıca yayınlanacaktır.

12 Mayıs Mars/Uranüs arasındaki uyumlu açı hızlıca aksiyon almamıza zemin hazırlayacaktır. Daha hareketli ve enerjik hissedebilir; girişken ve spontane olmamız beklenebilir. Bu enerjiyi günlük hayatımızda yeni ve farklı yöntem veya strateji denemek için kullanabiliriz mesela. Aynı gün Merkür/Satürn arasında üçgen açı kesinleşecektir. Dikkatimizi kanalize etmek, planlı ve organize olmak, yapıcı ve kalıcı kararlar almak, olaylar karşısında soğukkanlı ve ciddi tavır sergileyip çözüm odaklı olmak için bizi destekleyecektir. Amaca yönelik disiplinli çalışmak ve yaptığımız işten verim almak için elverişli olacaktır. Otorite ile doğru iletişim dilini yakalamak için de uygun zaman dilimi. Ek olarak 13 Mayıs tarihinde kesinleşecek Güneş/Neptün dost açısı idealist, yaratıcı, anlayışlı ve uyumlu tarafımızı öne çıkarmamıza yardımcı olacaktır. Açısal etkiler -/+ 4 gün devam edecektir.

14 Mayıs Jüpiter kısa süreliğine kendi yönettiği Balık burcuna geçiş yapacaktır. 21 Haziran’da geri hareketine başladıktan sonra 28 Temmuz tarihine kadar Balık burcundaki seyrine devam edecektir. Böylelikle bu süreçte pandemi ile ilgili bir takım iyicil gelişmeler, aşı sürecinin hızlandırılması, kısıtların kalkması, üniversite/akademi/yükseköğretim ve yargı sistemi ile ilgili iyileştirmeler görülmesi kuvvetle muhtemeldir. Lakin bazı durumlarda kendimize veya başkalarına karşı sınır çizmemiz zorlaşabilir. Gölge yönde aşırı rehavet, gerçeklerden kaçmak, fazla iyimserlik ve merhamet temasını ön plana çıkaracaktır; bu sebeple hayal kırıklığına da açık deneyimler de getirebilir. Jüpiter Balık postu ayrıca yayınlanacaktır.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.