07 – 13 Haziran Haftası

Bu haftaya 5 Haziran tarihinde kesinleşen Mars/Pluto karşıtlık enerjisi ile girmiş bulunduk. Aslında etkisi 11 Haziran Mars’ın Aslan burcuna geçişine kadar azalarak devam edecektir. Kolektif anlamda patlama, şiddet, kaza, yangın, çatışma, saldırı veya güvenlik temasını riske atacak bir takım sıkıntıları tetikleyen açıdır. Özellikle 10-11 Haziran Mars anaretik derecede olacağından; öfke daha kontrolsüz olabilir. Olmadık yerde olmadık tepkiler verebiliriz. Aile içi, kolektif anlamda huzursuz atmosfer olabilir. Kendimizi ortaya koyarken, irademizi gösterirken zorlanabiliriz. Yengeçte rahat edemediğinden bazen öfkemizi ifade edemeyip pasif kalabiliriz bu da halsizlik, depresyon, melankoli, duygu boşalmasına neden olabilir. Mars Yengeçte iken bireysel anlamda aile, yuva, ev, geçmiş anılarımız veya konularla ilgili hareketlenme ve mücadeleyi ortaya çıkarırken kolektif anlamda da halkı ilgilendiren konuları ve huzursuzlukların altını çizmektedir. 11 Haziranda Aslan burcuna geçeceği için bu etki geçmiş olacaktır. Mars Aslan yazısına bir önceki postdan ulaşabilirsiniz.

11 Haziran Güneş Merkür Kavuşumu, alınan kararları, verilen sözleri gözden geçirmekte fayda var. Bildiğimizi sandığımız konuların altı boş çıkabilir, bize yapılan veya bizim yaptığımız kurnazlıklar ortaya çıkabilir, işin içinde yalan veya gizli saklı durumlar varsa gündeme gelebilir, yanıldığımızı veya doğru karar vermediğimizin farkına varabiliriz. 12 Haziran Venüs Kiron karesi özel, maddi ve sosyal ilişkiler açısından; aşk, flört ve kadınlar, estetik ve güzelliği kapsayan konularda bir takım hayal kırıklığı ve yaralı ruh haline girebileceğimiz atmosfer olacaktır. Hayatımızdaki kadın figürlerle ilgili sıkıntılı durumlar söz konusu olabilir, geçmişten gelen bir takım üzüntüleri gündemimizi meşgul edebilir. Açı etkisi -/+ 3 veya 4 gün etkisini sürdürecektir. 13 Haziran Venüs Uranüs 60’lık destekleyici açısı yukarıdaki sorunları hızlı şekilde çözüme kavuşturma ve farklı perspektiften değerlendirme olanağı sunmaktadır. Sürpriz imaj değişikliğine gitmek fikri veya finansal açıdan farklı yatırım araçlarına yönelmek, planda olmayan keyfi harcama yapmak birçoğumuzun aklına gelebilir lakin Venüs’ün Kiron’la karesi, Merkür’ün retro ve Neptün’le geniş orbdan sert etkileşimi hayal kırıklığı getirebilir. Bu konular çerçevesinde karar alırken duygusal davranmamaya çalışın.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.