05-11 Temmuz Haftası

5 Temmuz Pazartesi günü haftaya Güneş Uranüs 60’lık açısı ile giriş yapmış bulunduk. İkilinin uyumlu enerjisi olaylara daha yaratıcı, farklı ve açık fikirli yaklaşım sergilememiz açısından destekleyici olacaktır. Düzen değişimine gitmek, yeni rota çizmek, yeniliğe ve gelişime açık olmamız, bağımsız davranmamız söz konusu. Etkisini yaklaşık 5 gün devam ettirecektir ve bu süreçte daha enerjik, hareketli ve canlı hissedebiliriz. 6 Temmuz Salı günü kesinleşecek Merkür Neptün karesi hafta boyu etkisini sürdürecek bir diğer gezegen açısı olacaktır. Merkür’ün İkizler burcunda seyahati boyunca 2 kez kesinleşen kare açı bu kez 3.kez gerçekleşecektir. Neptün algımızı bulanıklaştıran, doğru-yanlış ayrımını yapmamıza engel koyan enerjiye sahiptir. Sis bulutu gibi düşünebiliriz. Bu sebeple ikilem yaşama, kafa karışıklıkları, yanlış anlaşılmalar, iletişim problemleri, seçim yaparken seçenekler arasında sıkışıp kalma, okuduğumuz veya duyduğumuz bilgilerin sonradan yanlış çıkması gibi enerjilere fazlasıyla açık günlerdeyiz. Karar almadan önce iyice düşünelim, hatta mümkünse bekleyelim. Acele etmeden iyice araştırarak ve sindirerek ilerlemekte fayda vardır. Yalan, hayal kırıklığı, kanma / kandırılma, dolandırılma, gizli gündemlerin açığa çıkması, eşya kaybetme ya da güven kaybı gibi durumlar beklenebilir.

6 Temmuz’un bir diğer olayı sabah saatlerinde gerçekleşecek Güneş ve Sirius kavuşumu olacaktır. Birçok uygarlık ve ezoterik öğretilerde kutsal yıldız olarak bilinen Sirius’a özellikle Antik Mısır rahipleri Güneş’ten daha fazla önem atfetmişlerdir. Öyle ki, takvimleri Sirius yıldızının doğuşuna göre düzenlemişlerdir; birçok Mısır tapınaklarının odaları bu yıldızı görecek şekilde inşa edilmiştir. Mısır ezoterizminde Güneş Sirius kavuşum günü Soltist olarak isimlendiriliyor. Kavuşumun gerçekleştiği gün özel enerjiye sahip olmakla beraber ruhsal çalışmalar için de önemli gün olarak nitelendirilmektedir.

7-8 Temmuz Mars’tan sonra bu kez Venüs Satürn/Uranüs karesini tetikleyecektir. Daha önceki yazılarda belirttiğim gibi para piyasaları özellikle de altın piyasası bu hafta güçlü şekilde etkilenebilir. Ani dalgalanmalar, kriz yaratacak durumlar, beklenmedik değişimler söz konusu olabilir. Aşk, flört, ilişkiler açısından ise mevcut düzenin bozulması, radikal kararlar, ani bitişler ve sürpriz durumların gerçekleşmesi muhtemeldir. Bu sırada Venüs/Kiron destek açısı ise geçmişten gelen bazı kalp yarasını, hayal kırıklıklarını, yanlış anlaşılmaları iyileştirmek adına destekleyici olacaktır.

10 Temmuz Cumartesi günü Yengeç burcunda Yeniay gerçekleşecek. Aidiyet, güvenlik alanı, bağlılık, ev, yuva, aile, gelenekler, güven duygumuz, sınırlarımız ve alışkanlıklarımız gibi temalar Yengeç Yeniayının ana başlıklarından olacaktır. Kolektifte yine aile, çocuklar, kadınlar, deniz ve su ile ilgili konular gündeme oturabilir. Genel anlamda bu temalarla ilgili yeni adımlar, kararlar veya başlangıçlar söz konusu olacaktır. Yeniaya geniş orbdan karşıt duran Pluto değişim ve dönüşüm temasının da altını çizmektedir. Yeniay detaylı yazısını bir sonraki yazıda paylaşacağım. Yeniayı takip eden 11 Temmuz Pazar gününde Merkür nihayet İkizler burcunda sürdürdüğü uzunca seyahatini sonlandırıp Yengeç buruna geçiş yapacaktır. Bu sefer karar verme ve değerlendirme mekanizmamız, zihnimiz mantıktan ziyade daha çok duygulardan etkilenmeye eğilimli olacaktır. 28 Temmuz’a kadar aile, ev, ihtiyaçlar, bakım, beslenme ve duygusal konulara daha çok zihnimizi yorabiliriz. Karşımızdaki insanın ihtiyaçlarını doğru sezebilme, anlayış ve duyarlılık geliştirme gölge yönde objektif olmakta zorlanma, olayları kişisel algılama, bireysel yargılardan sebep peşin hükümler verme eğilimi Merkür Yengeç transiti etkilerinden olacaktır.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.