03 – 09 Mayıs Haftası

2 Mayıs kesinleşecek Merkür-Pluto üçgeni 03-09 Mayıs haftasının ilk günlerinde de etkisini sürdürecektir. Bu iyicil etki iyi gözlem yapma, ikna etme ve güçlü kararlar alma konusunda bizleri destekleyecektir. Karşımızdaki kişileri anlama, doğru olanı sezme konusunda başarılı olacağız. Lakin 3 Mayıs tarihinde kesinleşecek Merkür/Jüpiter karesi takıntılarımızı büyütebilir. Açık sözlü olayım derken ipin ucunu kaçırıp patavatsızlık yapabilir ve hızlı karar alma eğilimi gösterebiliriz. Merkür Boğa etkisinden sebep aşırı sabit fikirli olup esneklik göstermek istemeyebiliriz. Konuyu anlamak fakat işine gelmediği için kabullenmemek ve laf kalabalığı yapmak gibi gölge etkileri de mevcuttur. Karar verirken riskten ve aşırılıktan uzak durmakta fayda vardır. Etkisini -/+ 3 gün sürdürecektir.

3 Mayıs tarihinde Venüs/Neptün 60’lık yani iyicil açısı kesinleşecek diğer taraftan da Güneş/Satürn arasında sert etkileşim söz konusu olacaktır. Hem duygusal, hem maddi değerler anlamında, hem de sosyal/özel ilişkilerimiz anlamında merhametli, uyumlu, cömert, romantik ve affedici olabileceğiz. Güneş/Satürn sert açısı ile haftaya başlamamız özellikle eş/baba/patron veya diğer eril figürlerle ilgili zorluklara işaret ediyor. Belki baskılanmış hissedebilir, irademizin kısıtlandığını düşünebiliriz. Biraz karamsar, kaygılı olabilir ve bazı konularda çekingen davranabiliriz. Zira bu etkileşim özgüvenimizi de kısıtlamaktadır. Lakin Güneş yöneticisi Venüs’ün asaleten güçlü konumda olması ve Neptün’le yaptığı olumlu açı ile dikkat ve enerjimizi huzur/neşe/şükran duygumuzu pekiştirmek için kullanabiliriz. Zorlandığımız durumlar karşısında daha sakin ve uzlaşmacı tavır sergileyerek işleri kolaylaştırabiliriz diye düşünüyorum. Bu iki etkileşimin enerjisi özellikle -/+ 3 gün devam edecektir.

4 Mayıs tarihinde Merkür kendi tahtına yani yönetici olduğu İkizler burcuna geçecektir. 30 Mayıs-23 Haziran arası İkizlerde retro yaptıktan sonra 11 Temmuz’a kadar bu burçta seyrine devam edecektir. Bu süreçte zihnimiz aktif olacak; özellikle 30 Mayıs – 23 Haziran retro günleri hariç diğer zaman diliminde plan program, seyahat planları, anlaşma, alım-satım, sözleşme, eğitim ve ticari konular, sosyal medya, yazma, çizme gibi alanlarda verim elde edebileceğiz. Örneğin bir eğitime mi başlamak istiyorsunuz retro günleri hariç başlayın derim. Veya blog sayfası açacaksanız Merkür İkizler dönemini değerlendirebilirsiniz. Esnek olup farklı alternatiflere yönelebileceğiz. Çözüm üretme becerimiz artacaktır. Gölge yönde kararsızlığımız artabilir; özellikle sert etkileşimlerde kurnazlık, dolandırıcılık gibi etkileri de çalıştırıyor. Birden fazla konuya dikkatimizi vermek isteyebilir bu sebeple derinleşemeyebiliriz. Bu dönem sinirlerimiz de hassas olacaktır.

Merkür retro günlerinde aldığımız kararları, yaptığımız programları tekrar gözden geçirme ihtiyacı duyabiliriz. Daha önce gündemimizi meşgul eden fakat yarım kalan mevzular çözüme kavuşturulması için tekrar konuşulabilir. Retro dönemleri yeni kararlar almak yerine ince eleyip sık dokuma zamanıdır. Kafa karışıklıkları, iletişimde kopukluklar ve yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Dikkatli olmakta fayda var.  Zaten artık birçoğunuz bunları biliyorsunuzdur.

6 Mayıs tarihinde Venüs/Pluto üçgeni devamında 8 Mayıs’ta Venüs/Jüpiter kare açısı kesinleşecektir. Maddi ve duygusal alanlarda olası krizleri çözüme kavuşturma becerimiz yüksek olacaktır. Gölge yönde hem maddi hem manevi değerlerimiz konusunda fazla sahiplenici/tutucu olabiliriz. Paylaşım konusunda çekimser davranabiliriz. Venüs/Pluto uyumlu açısı – özellikle sanatsal yeteneği ve yaratıcılığı yüksek olan kişiler için söylüyorum – evde/bahçede gereksiz görülen eşyaları, atıkları, giysileri dönüştürmek ve verimli şekilde yeniden kullanmak için değerlendirilebilir. Diğer taraftan Venüs/Jüpiter arasındaki sert açı güzellik, estetik, flört veya ilişkiler konularında takıntılarımızı büyütebilir. Abartıya kaçma dürtümüz yüksek olabilir. Keyif ve zevk alma duygumuz artacağı için fazla tembel davranabilir, müsriflik yapabilir ayrıca kilo almaya da meyilli olabiliriz. Açısal etkiler -/+ 3 gün sürecektir.

Son olarak 9 Mayıs tarihinde Venüs İkizler burcuna geçecek olup 2 Haziran’a kadar burada bulunacaktır. Sosyalleşme arzumuz tavan yapacaktır bence. Sosyal kelebekler için karantina biran önce bitse keşke. Konuşmak ve paylaşımda bulunmak isteyeceğiz. İlişkiler hızlı başlayıp yüzeysel kalabilir. Yani istikrarsızlık söz konusu olabilir zira İkizler esneklik ve çeşitlilik demektir. Ayrıca çabucak sıkılan tabiatı var. Yalnız belirtmek isterim ki, atmosfer öyle olacaktır her başlayan ilişki yüzeysel ve istikrarsız olacak demiyorum. Özellikle sosyal medya aşkları veya diğer iletişim kanallarından yürütülen flörtler ilişkiye dönüşebilir. Hem sosyal hem özel ilişkilerde merak duygumuz yüksek olacak; yeni kişiler tanımak isteyeceğiz. Ayrıca romantiklikten çok zekâya ve entelektüel paylaşıma önem vereceğiz.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.