02-08 Ağustos Haftası

2 Ağustos tarihinde kesinleşen Güneş Merkür Satürn üçlüsü arasındaki gergin etkileşimi isteklerimizi ifade etmek ve irademizi ortaya koymak isterken reddedilme, baskılanma ve engellenme korkusu yaşayacağımızın altını çizen enerjiye sahip olacaktır. Önümüzde ciddi sorumluluklar, aşamayacağımız kural veya prensipler, bizden daha otoriter, güçlü ya da yaşlı insanların görüşleri önümüze set çekebilir. Bu da kısıtlanmış hissetmemize neden olabilir. Bunun yanında eril enerjilerle de sorunlar yaşayabiliriz. Akabinde 4 Ağustos tarihinde Merkür’ün 7 Ağustos tarihinde de Güneş’in Uranüs’le kesinleşecek kare açısı aslında geniş orbdan devam etmekte olan Satürn/Uranüs karesini de tetikleyecektir. İsyan bayrağı çekmek isteyen, sınırlanmalara uymak istemeyen ve “artık bir şeyler değişmeli” diyen yönümüzü aktive edecektir. Tabii bunun yanında sabırsız davranıp hemen yargıya varmaya ve toleranssız olmaya da müsait olacağız.

Kolektif anlamda bakacak olursak devlet yönetiminde önemli fikir ayrılıkları, yanlış anlaşımalar, ortak düşüncede bulunamama durumları söz konusu olabilir. Liderlerle ilgili beklenmedik kayıplar veya sürpriz gelişmeler; yönetim figürlerine karşı isyan, meydan okuma gibi temalar ön plana çıkabilir. Dünya genelinde fırtınalar, rüzgar ve sağanak yağışlar sert hava koşullarına sebebiyet verebilir. Jüpiter’e bakacak olursak geçen hafta 28 Temmuz akşam saatlerinden itibaren Kova burcunun anaretik derecesinde geri hareketini yapmaktadır. Bu hafta boyunca da 29 derecelerde bulunacağı için kolektif anlamda bilim, astronomi, astroloji, uzay, havayolları, insan hakları, toplumsal konular, akademisyenler, din, hukuk ve teknoloji gibi temalarda sıra dışı haberler, gelişmeler, buluşlar, beklenmedik gündemler, aşırılıklar gündemimizde olabilir.

Diğer yandan 3 Ağustos Venüs / Uranüs arasında üçgen açı kesinleşecek olup 6-7 Ağustos’a kadar etkisini sürdürecektir. Parasal konularda sürpriz gelişmeler, emek verdiğimiz konularda karşılık bulma, beklenmedik kazanç durumları olabilir. İlişkiler açısından bakacak olursak hem sosyal, hem özel hem de kadınlarla olan ilişkiler açısından olumlu etkilere sahip. Yeni deneyimlere ve sürprizlere açık olmayı, farklı olana ayak uydurmayı destekleyecektir. 8 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Aslan Yeniayı yazısını bir sonraki postda paylaşacağım.

YAZIYI PAYLAŞ:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

HAKKIMDA

1994 Bakü doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (çift anadal) bölümlerinden mezun olduktan sonra yükseköğretim hayatımı Warwick Üniversitesinde yaptığım yüksek lisansla tamamladım.

DANIŞMANLIK

Doğum Harita Analizi ve Öngörü Danışmanlığı konularında danışmanlık almak istiyor olabilirsiniz.